Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 27.08.2019 15:17
Death Stranding kobitka
1349V

Death Stranding wyznaczy nowy gatunek. Gra zaoferuje również widok z oczu bohatera

Death Stranding nie będzie zwykłą skradanką, nie jest typową strzelanką, a nawet standardową grą akcji. Hideo Kojima podczas kreowania produkcji wymyślił zupełnie nowy gatunek i pierwszy raz doświadczymy go już w listopadzie.

Otrzymaliśmy już wstępne informacje dotyczące fabuły oraz rozgrywki w Death Stranding, ale trudno nie odnieść wrażenia, że Hideo Kojima wciąż skrywa sporo sekretów. Twórca postanowił odpowiedzieć na pytania fanów i wspomniał, że produkcja to zupełnie nowe doświadczenie:

„Ponieważ często zadajecie to pytanie – Death Stranding różni się od skradanki. Możesz korzystać z pierwszoosobowej kamery, ale nie jest to strzelanina z pierwszej osoby.”

Twórca podkreślił, że stworzył zupełnie nowy gatunek gry, która zaadaptowała „koncepcję nici” i całość została nazwana„Action Game, Strand Game (Social Strand System)”. Odnoszę wrażenie, że dopiero po premierze, a nawet spędzeniu przy tytule kilku długich godzin zrozumiemy, czym tak naprawdę jest ta nazwa oraz jak ona ma się do Death Stranding.

W sumie Kojima już od dawna wspomina, że Death Stranding będzie wyjątkowym i unikalnym doświadczeniem. Japończyk ostatnio zaznaczył, że teraz już nie może wrócić do liniowych historii, więc możemy oczekiwać, że kolejne pozycje Hideo zaproszą nas również do otwartych światów.

O Death Stranding przeczytacie również na naszym serwisie:

Źródło: Twitter

Tagi: Death Stranding Kojima Productions Sony Interactive Entertainment