Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 26.08.2019 14:04
Mortal Kombat 11 Fatality Scorpion
1297V

Mortal Kombat z przerażającymi odgłosami. Jak powstają dźwięki rozrywanych ciał?

NetherRealm Studios systematycznie pracuje nad obrzydliwymi Fatality, które upiększają kolejne odsłony serii Mortal Kombat. Każda scena potrzebuje odpowiedniego udźwiękowienia i twórcy postanowili przedstawić proces powstawania wszystkich dźwięków.

Każda część Mortal Kombat pozwala spojrzeć na wiele przerażających i mocnych scen. Niektórzy deweloperzy mają faktycznie problem z rozrywanymi ciałami, jednak przynajmniej część ekipy z NetherRealm Studios dobrze się bawi pracując nad kolejnymi Fatality.

Dźwiękowcy otrzymują w swoje łapy już stworzony materiał i muszą go należycie urzeczywistnić przez dodanie odpowiednich dźwięków. Studio oczywiście nie pracuje nad prawdziwymi przypadkami, a po prostu szuka odgłosów z otoczenia.

Aż trudno uwierzyć, że niektóre „rzeczy” brzmią w swój sposób, ale do wyłapania wielu głosów jest potrzebny świetny mikrofon. Warto także pamiętać o procesie, który dane materiały muszą przechodzić, by brzmieć w oczekiwany sposób. W sumie chciałbym zobaczyć, jak wyglądał proces przygotowania innych scen z Mortal Kombat 11 – czuję, że znalazłoby się tutaj kilka perełek.

Polecamy również na naszym serwisie:

Źródło: Twitter

Tagi: Mortal Kombat 11 NetherRealm Studios Warner Bros.