Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 06.08.2019 18:26
Mortal Kombat 11 Raiden
2213V

Mortal Kombat 11 z poważnym problemem. Oszust potrafi DDOS-ować innych graczy

Mortal Kombat 11 cieszy się wielką popularnością, więc mogliśmy podejrzewać, że w pewnym momencie pojawią się oszuści, którzy będą chcieli wykorzystać sytuację i osiągnąć przewagę w sieciowych pojedynkach. Na nieszczęście fanów, niektórzy nauczyli się wykorzystywać błąd serwerów.

Od miesiąca gracze Mortal Kombat 11 mają duży problem z innym fanem bijatyki NetherRealm Studios. Zawodnik potrafi wykorzystać trick, za pomocą którego rozłącza cały Internet przeciwnika – sytuacja wygląda jak typowy DDOS. Tuż po rozpoczęciu meczu, następuje rozłączenie, jednak nie tylko z serwerami MK11, a całą siecią – pokrzywdzeni nie mogą nawet skorzystać z Sieci na innym urządzeniu.

Zapytacie – jak to jest możliwe? Niestety, trudno powiedzieć. Aktualnie NetherRealm Studios zna problem, stara się reagować, jednak warto podkreślić, że choć oszust ukrywający się pod trzema nickami (pa3com, pa4com i Son-Goku-DZ) najczęściej wykorzystuje trick na PlayStation 4, to wiele na to wskazuje, że działa także na Xboksie One oraz PC.

NetherRealm Studios próbuje teraz rozgryźć problem, lecz według informacji dostępnych w Sieci – podobny „trick” działa także w innych grach. Sytuacja została nagłośniona przez społeczność Mortal Kombat, która szuka lekarstwa na tę niedogodność.

Bardzo dobrze problem pokazuje poniższy materiał – choć jakość nie jest najlepsza, to jednak gracz nie może na początku nawet zalogować się do PlayStation Network.

Warto spojrzeć:

Źródło: https://www.eurogamer.net/articles/2019-08-06-a-mortal-kombat-11-player-has-ddosd-their-way-to-elder-god

Tagi: Mortal Kombat 11 NetherRealm Studios Warner Bros.