Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 23.08.2019 21:30
Age of Empires II: Definitive Edition rasy
1225V

Age of Empires II: Definitive Edition może trafić na Xbox One. Gameplay prezentuje powrót znanej serii

Microsoft zaczął odpowiednio dbać o markę Age of Empires. Specjalny zespół zajmuje się przygotowaniem kolejnego portu, trwają prace nad pełnoprawną kontynuacją, a w pewnym momencie seria może zawitać na Xboksie One. Studio chce sprawdzić, jak RTS radziłby sobie na konsoli.

Na targach w Kolonii poznaliśmy ostateczną datę premiery Age of Empires II: Definitive Edition. Upiększona i rozbudowana produkcja trafi już 14 listopada na komputery osobiste – Forgotten Empires dba o dopracowanie tytułu, a Microsoft wrzuci grę do swojego sklepu oraz na Steam. Zainteresowani klienci muszą przygotować 92,49 zł.

Twórcy jednocześnie nie ukrywają, że w przyszłości Age of Empires II: Definitive Edition może trafić na konsole. Adam Isgreen podczas gamescomu wspomniał dziennikarzowi Twinfinite o planach – aktualnie zespół tworzy „jak najlepszego RTS-a na PC”, ale później chce sprawdzić, czy strategia może odnieść sukces na Xboksie One.

Kluczem jest tutaj kontrolowanie armii – chociaż na konsoli Microsoftu można już grać na myszce i klawiaturze, to jednak podobno tylko nieliczni konsolowcy korzystają z takich sprzętów. To właśnie z tego powodu firma chcąc zapewnić odpowiedni gameplay, musi zadbać o sterowanie dla kontrolerów. Nie zapadły jeszcze ostateczne decyzje, ale miłośnicy serii powinni z zaciekawieniem obserwować ruchy deweloperów.

Na deser możecie spojrzeć na czysty gameplay:

Warto również zainteresować się:

Tagi: Age of Empires II: Definitive Edition gameplay Gamescom pc Xbox One