Iza Łęcka Iza Łęcka 23.08.2019 11:53
xbox game pass na wszystkich platformach
2134V

Microsoft o Xbox Game Pass. Usługa może trafić na wszystkie platformy

Bazując na niezwykle dobrym odbiorze przez graczy wobec Xbox Game Pass, włodarze firmy planują iść za ciosem. Korporacja z Redmond ma dalekosiężne plany względem swojej usługi.

Xbox Game Pass jest niesamowitym sukcesem. W ramach subskrypcji gracze otrzymują co miesiąc dostęp do kolejnych gier, niejednokrotnie na premierę, mając również w zanadrzu promocyjne ceny na zakup tytułów na konsolę Xbox One z aktualnego katalogu. Oferta coraz prężniej się rozwija, w swoim zestawieniu posiadając setki tytułów.

Jak było zapowiadane, temat usługi Microsoftu miał być poruszany podczas tegorocznego gamescomu. W trakcie rozmowy z Benem Deckerem, szefem usługi, dowiedzieliśmy się więcej o dalszych planach względem Xbox Game Pass. Istnieją ambitne koncepcje wobec serwisu:

"Wiesz, ostatecznie chcielibyśmy zobaczyć Game Pass na wszystkich platformach. Myślę, że jest to cel długoterminowy. Nie mamy dziś żadnych konkretnych planów, ale bardzo chcielibyśmy zobaczyć Game Pass, który będzie dostępny wszędzie."

Oczywiście słowa szefa nie zwiastują jak na razie szybkich zmian czy agresywnego podejścia do rozszerzenia usługi na inne platformy. Komentarz stanowi o niezwykle prężnych planach korporacji – które już jakiś czas temu były głośno wypowiadane przez włodarzy Microsoftu. Rozszerzenie usługi na inne sprzęty wydaje się być naturalną konsekwencją wszelkich działań korporacji.

Xbox Game Pass jest docenianą usługą przez wielu graczy, cieszy się niemałą popularnością i oferuje wiele interesujących gier. Plany dotyczące dalszego rozwoju potwierdzają tylko podejście korporacji stawiające na współpracę w branży. Ciekawe jednak, jakie stanowisko w tej sprawie obierze Sony i Nintendo.

O Xboksie możecie przeczytać również na naszym serwisie:

Źródło: https://gamingbolt.com/microsoft-wants-to-eventually-see-game-pass-on-all-platforms?

Tagi: Microsoft Xbox Xbox Game Pass