Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 23.08.2019 18:31
Joker Ranking R
2320V

Joker nie dla wszystkich. Dlaczego film otrzymał kategorię R?

„Joker” nie będzie przeznaczony dla każdego, ale fani uniwersum Batmana mogą szykować się na kilka mocnych scen. Motion Picture Association of America przedstawiło konkretną informację, która potwierdza kategorię R.

„Joker” może być jedną z najważniejszych produkcji Warner Bros. w 2019 roku. Przedsiębiorstwo liczy na wielki sukces, który potwierdzi obranie dobrego kierunku dla znanego złoczyńcy – film jest podobno jednym z kandydatów do Oscarów.

Motion Picture Association of America wydało oświadczenie, w którym potwierdza, że „Joker” otrzymał kategorię R, ponieważ w produkcji znajdziemy „krwawą przemoc, niepokojące zachowanie, wulgaryzmy i krótkie sceny erotyczne”.

W sumie mogliśmy się tego spodziewać, bo przedstawione informacje zapowiadają właśnie opowieść, która będzie przeznaczona dla starszego odbiorcy – to nie będzie standardowa historyjka  ze świata superbohaterów.

Warto podkreślić, że „Joker” otrzymał taką samą kategorię jak „Deadpool” oraz „Logan” - to oczywiście w pewien sposób zmniejsza potencjalną widownię, jednak można odnieść wrażenie, że Warner Bros. nie musi się obawiać o wyniki z Box Office. Aktualnie wszyscy specjaliści zwiastują duży sukces.

Sprawdźcie również:

Źródło: https://www.gamesradar.com/uk/joker-movie-r-rating-violence-sexual-imagery/

Tagi: film joker joker 2