Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 21.08.2019 15:30
Joker Pheonix
1350V

Joker 2 może powstać. Reżyser stawia jeden warunek

„Joker” trafi do kin dopiero w październiku, ale już teraz pojawiają się rozmowy dotyczące przygotowania kontynuacji. Todd Phillips chętnie zajmie się produkcją „Joker 2”, ale reżyser oraz współtwórca scenariusza do pierwszej części ma jeden warunek.

Na 4 października została zaplanowana premiera filmu „Joker”. Za tytuł w roli reżysera oraz scenarzysty odpowiada Todd Phillips (seria „Kac Vegas”), który podczas kreowania historii skorzystał z pomocy Scotta Silvera („8 mila”, „Fighter”, „Imiennicy”).

Produkcja ma duże szanse na wygranie kilku najważniejszych nagród filmowych i jest to podobno możliwe z jednego powodu – świetnej roli Joaquina Phoenixa. Aktor podobno przedstawia obłędnego Jokera, którego dosłownie pochłania Gotham.

W sprawie potencjalnej kontynuacji wypowiedział się Todd Phillips – reżyser nie ukrywa, że rozważy prace nad kontynuacją, ale ma jeden warunek: główna rola musi przypaść Phoenixowi.

„Powiem Ci jedną rzecz: Zrobiłbym wszystko z Joaquinem, każdego dnia tygodnia. Nie ma nikogo takiego jak On. Gdyby chciał to zrobić i gdyby ludzie pojawili się na tym filmie, a Warner przyszedł do nas, to powiedziałbym: „Wiesz co? Cóż, mam wrażenie, że on i ja możemy wymyślić coś całkiem fajnego”.

Te słowa prawdopodobnie nie pojawiają się bez przyczyny. Phoenix podobno wykonał kapitalną pracę na planie, więc nic dziwnego, że Phillips chce dalej z nim współpracować.

Na konkretniejsze wrażenia z „Jokera” musimy jeszcze zaczekać, jednak już wkrótce ma zostać przedstawiony nowy zwiastun.

Sprawdźcie również:

Źródło: https://www.ign.com/articles/2019/08/21/joker-director-talks-potential-sequel-with-joaquin-phoenix-reprising-his-titular-role

Tagi: film Joaquin Phoenix Joker Joker 2