Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 13.08.2019 17:55
Joker
2793V

Joker jednym z najbardziej kontrowersyjnych filmów roku? Fragmenty scenariusza zapowiadają szokujące sceny

Nie milkną zachwyty nad „Jokerem”. Film zbiera pochwały od kolejnych krytyków zwiastujących nawet walkę o Oscary i ujawnione fragmenty scenariusza zapowiadają niezwykle mocną opowieść. Fani Batmana mogą być poważnie zaskoczeni produkcją, która pokaże nowe oblicze rywala Bruce'a Wayne'a.

4 października 2019 roku zadebiutuje w Polsce „Joker”. Film w reżyserii Todda Phillipsa zapowiada się naprawdę interesująco, ponieważ twórcy chcą tym razem pokazać zupełnie nowe oblicze znanego przeciwnika Batmana. Budżet opowieści wyniósł zaledwie 55 mln dolarów i zdaniem krytyków – produkcja bez najmniejszego problemu zarobi znacznie, znacznie więcej.

[OSTRZEGAM PRZED SPOILERAMI!]

Joker zdobędzie Oscary przez kontrowersje?

„Joker” zostanie zaprezentowany szerszej publiczności podczas Festiwalu Filmowego w Wenecji i zdaniem jednego z organizatorów – mamy szykować się na prawdziwy hit. Opowieść ma bez najmniejszego problemu stanąć do walki o najważniejsze, tegoroczne nagrody.

W Sieci wylądowały fragmenty scenariusza, które pozwalają przypuszczać, że scenarzyści zaryzykowali pokazując kilka bardzo mocnych scen. W „Jokerze” na początku poznamy pogodnego Arthura Flecka – mężczyzna wróci do Gotham, by pomóc swojej chorej matce, jednak zniszczone i pogrążone miasto zacznie na niego mocno wpływać.

Nie zobaczymy tutaj jednej sceny, która zmieni bohatera i sprawi, że rozpocznie swoją wendettę zakładając maskę. Joker ma się dosłownie narodzić na naszych oczach, ponieważ Fleck za wszelką cenę będzie próbował zaistnieć jako komik, ale z każdej strony będzie doświadczał jedynie negatywnych bodźców. To wszystko wpłynie na jego psychikę, postać ma dosłownie oszaleć, a czarą goryczy będzie zabicie w samoobronie trzech pracowników Wall Street.

W rezultacie Fleck stanie się symbolem walki z bogatą elitą niszczącą Gotham. Mężczyzna będzie liderem ruchu oporu i tak narodzi się jego armia, którą dobrze znamy z innych produkcji z Jokerem w roli głównej.

To jednak nie koniec. Arthur Fleck nie tylko będzie miał problemy jako aspirujący klaun – mężczyzna dowie się, że był adoptowany i dzięki retrospekcjom zobaczymy, jak przez całe swoje dzieciństwo doświadczał przemocy domowej. Film jest przeładowany przekleństwami, ale również niezwykle niepokojącymi scenami. „Joker” ma przedstawić przeciwnika Batmana z zupełnie nowej strony. Nie będzie to zwykły szaleniec, morderca, a człowiek, który przeżył ogromną traumę, był gnębiony, bity i gwałcony... Choć chciał przekazywać ludziom radość, to był przez nich tylko krytykowany i dręczony.

Jedną ze scen, która ma podzielić publikę jest moment, gdy Arthur jest gwałcony przez partnera swojej matki. Mężczyzna później zemści się na swojej rodzicielce, jednak przedstawione kadry są podobno przygotowane w niezwykle brutalny sposób.

Twórcy oczywiście ryzykują pokazując taką wizję Jokera. Już teraz w Sieci pojawiają się głosy, według których scenarzyści chcą usprawiedliwić zabijanie przez trudne dzieciństwo, a przecież nie każda osoba z trudną przeszłością morduje tłumy i staje na czele gangu. Mimo wszystko trudno nie odnieść wrażenia, że „Joker” może okazać się naprawdę ważną produkcją w uniwersum DC.

Sprawdźcie również na naszym portalu:

Źródło: https://www.cbr.com/leaked-joker-script-controversial-comic-book-movie/

Tagi: film joker Oscary Todd Phillips