Iza Łęcka Iza Łęcka 22.08.2019 10:27
cyberpunk 2077 walka z policją
1580V

Cyberpunk 2077 nie daje szans w walce z policją. Kolejne smaczki o dzielnicach Night City

Nadal nie możemy doczekać się świeżutkich materiałów przedstawiających kolejne poczynania V w realiach Night City. W mrocznym mieście nie tylko będziemy musieli uważać na przestępców, ale i będziemy mieć przeciwko sobie władzę śledzącą każdy nasz ruch.

Night City rządzi się swoimi prawami. Niezwykle zróżnicowany świat, na który składać będą się różnorodne obszary i dzielnice, dosięgnie nas swoją brutalnością, serwując historię dla dojrzałych graczy. A choć na wcześniejszych materiałach udostępnionych przez CD Projekt RED mogliśmy smakować we względnej swobodzie, w świecie Cyberpunk 2077 będziemy musieli mieć się na baczności przed wszystkimi.

Stróże prawa w Night City mogą być jeszcze bardziej nikczemni niż niejeden rzezimieszek. Policja działa na smyczy władzy, więc jeśli narazimy się największym korporacjom, nasz los wydaje się przesądzony. Jak się jednak okazuje, swoboda naszych poczynań zależna będzie od dzielnicy, w której się znajdziemy.

W wywiadzie dla USGamer, producent gry, Richard Borzymowski opowiedział o szanowaniu prawa w poszczególnych obszarach miasta:

"W Pacifica (jednym z biedniejszych obszarów) prawdopodobnie można by kogoś zastrzelić, co jeżeli nie zostanie zauważone, nikogo nie będzie obchodzić. Jeśli zrobiłbyś to w centrum miasta, prawdopodobnie zostaniesz poddany organom ścigania, ponieważ obszary te są o wiele bardziej patrolowane. Tłumy będą działać i ubierać się inaczej. Możesz usłyszeć więcej języków, na przykład japoński może być wyróżniającym się językiem, ponieważ Japończycy są uważani za wyższą klasę w uniwersum".

W Japantown oraz centrum miasta nasze działania będą bardziej obserwowane przez stróżów prawa – co związane jest z zamożnością regionów. Jeżeli jednak dopuścimy się do zatargów z policjantami lub złamania prawa, zbyt wiele opcji ratunku nam nie pozostanie:

"Twoje możliwości to ucieczka, walka z nimi, a potem ucieczka, lub po prostu nieustająca walka, a potem śmierć."

Trzeba przyznać, że CD Projekt RED nie pozostawia nic przypadkowi, a uniwersum Cyberpunk 2077 zapowiada się na dopracowane do granic możliwości. Mając przeciwko sobie nie tylko gangi, ale i przedstawicieli prawa, los w Night City będzie jeszcze bardziej wymagający i trudny. Aż człowiek prosi się o kolejne przedstawienie rozgrywki, które niechybnie nadciągnie...

O Cyberpunk 2077 przeczytacie na naszym portalu:

Źródło: https://gamingbolt.com/cyberpunk-2077-fighting-the-law-can-result-in-your-death?

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED Cyberpunk 2077

Nie przegap