Tytus Stobiński Tytus Stobiński 21.08.2019 12:31
Spider Man
1129V

Dyrektor generalny Insomniac Games opowiedział o dołączeniu do Sony

Dołączenie studia Insomniac Games do rodziny wewnętrznych developerów Sony to jedno z większych zaskoczeń ostatnich miesięcy. Dziś możemy przeczytać, jak na fuzję z gigantem spogląda sam developer.

Kiedy dwa dni temu sieć obiegła informacja, że Insomniac Games dołączyło do wąskiego grona należących do Sony developerów First Party, część graczy nie kryła zdziwienia. By wyjaśnić podjętą przez firmę decyzję, Ted Price, dyrektor generalny studia dodał odpowiedni wpis na stronie.

Jak możemy przeczytać, cały zespół ma wrażenie, jakoby powracał do domu. Ciężko się zresztą temu dziwić, Insomniac Games od 20 lat tworzyło gry na wyłączność kolejnych konsol Sony. Oczywiście, po drodze gdzieś pojawiły się małe wyjątki takie jak choćby Sunset Overdrive, ale w ostatecznym rozrachunku nie zmieniły zbyt wiele. Developer jest pewien, że znajdując się całkowicie pod skrzydłami Sony, będzie w stanie zrealizować swoje wizje na jeszcze większą skalę, a wspólne priorytety i filozofie obu firm sprawią, że korzyści popłyną dla obu stron.

Czujemy się bardziej jakbyśmy wracali do domu, jeśli mam być szczery. Współpracowaliśmy z Sony od 20 lat, stworzyliśmy 20 gier i 6 różnych marek na wszystkie, cztery generacje PlayStation. Wciąż blisko współpracujemy z kolegami należącymi do zespołu Sony, tak samo jak w 1998 roku, kiedy wydaliśmy Spyro the Dragon.

Price jest przekonany, że na połączeniu najbardziej zyskają jednak nie developerzy, a sami gracze:

Jesteśmy zachwyceni, że możemy umiejscowić Insomniac w najlepszej pozycji, dzięki której dostarczymy najlepszą jakość dla naszych fanów. Nasze podejście i struktura pozostaną niezmienne zarówno w Burbank, jak i Durham.

Insomniac zyskuje więc stabilność i bezpieczeństwo, a my mamy otrzymać najwyższej jakości gry.

Więcej na temat Sony na naszym portalu:

 

Źródło: https://gamingbolt.com/joining-sony-gives-us-opportunities-to-fully-achieve-our-vision-on-a-large-scale-insomniac

Tagi: Insomniac Games Sony spider man Sunset Overdrive Ted Price