Insomniac Games u Sony. Co dalej z Sunset Overdrive?

Gry
1405V
Insomniac Games u Sony. Co dalej z Sunset Overdrive?
Iza Łęcka | 20.08.2019, 12:37

Sony zbroi się jak tylko może na nową generację. Po wykupieniu Insomniac Games niejasna staje się sytuacja chociażby Sunset Overdrive. Jakich zatem decyzji możemy spodziewać się po Sony wobec największych marek studia?

W chwili wykupienia Insomniac Games stało się 14 studiem spod szyldu Sony Interactive Entertainment Worldwide Studios. Jak podkreśla Shawn Layden, prezes SIE Worldwide Studios, decyzja o wykupieniu studia była idealna – współpracując już z nimi ponad 20 lat, praca wykonywana przez deweloperów oraz ich pomysły idealnie pasują do wizji Sony.

Jakie jest więc podejście Sony do pozyskiwania nowych studiów? Włodarze Sony Interactive Entertainment Worldwide Studios planują poprzez kolejne przejęcia umacniać się na pozycji firmy, która oferuje niezwykle ciekawe historie. Rozwijanie potęgi narracji, w oparciu o innowacyjność i jakość, ma być receptą na sukces tytułów zmierzających chociażby na PlayStation 4, a w niedalekiej przyszłości na PlayStation 5.

„Najważniejszą rzeczą w pozyskiwaniu talentów lub studiów jest to, czy pasują one do Twojej kultury? Czy pasują do studia, którym jesteś i którym chcesz się stać? Insomniac jest idealnym rozwiązaniem dla Worldwide Studios. Przynoszą oni jakość i innowacyjność, dwie rzeczy, w które zawsze celujemy. (...) Jesteśmy po prostu bardzo zadowoleni.”

Co oczywiste, również sukces zeszłorocznego Spider-Mana miał niebagatelny wpływ na sfinalizowanie decyzji. Mówiąc jednak o wszystkich markach Insomniac - Layden zaznacza, że korporacja nie chce ingerować w prace nad tytułami. Ze swojej strony Worldwide Studios planują zapewnić im więcej innowacji – czy to możliwości technologicznych, czy z zakresu projektowania gier.

Co dalej z Sunset Overdrive?

Jednak co te słowa oznaczają dla Sunset Overdrive, który był przygotowany na Xboksa One i komputery osobiste. Szef udzielił nieco wymijającej odpowiedzi:

„Było to wspaniałe doświadczenie dla firmy Insomniac, dzięki czemu wiele się nauczyli. Jeśli chodzi o samo IP, szczerze mówiąc nie zastanawialiśmy się nad tym . Podoba nam się to, co robią w ramach franczyzy Spider-Man i takie rzeczy jak Ratchet & Clank są z pewnością ważnymi seriami na teraźniejszość i przyszłość. Na tym właśnie się koncentrujemy."

Skupiając się na wielkim sukcesie Spider-Mana oraz popularności Ratchet & Clank, korporacja celować będzie z dalszymi pracami właśnie nad tymi IP. Niechybnie zatem możemy się spodziewać kontynuacji przygód Człowieka-Pająka.

Czy zatem Sony planuje prace nad nowym IP? Studia mają swobodę w dyspozycji swoimi franczyzami. Jeżeli jakiekolwiek nowe pomysły pojawią się w ramach pracy Insomniac Games, firma będzie się im przyglądać z nadziejami na przyszłość.

Sprawdźcie również:

Źródło: https://www.hollywoodreporter.com/news/why-sony-interactive-bought-spider-man-maker-insomniac-games-1233018

Komentarze (49)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper