Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 18.08.2019 10:35
Epic Games chciało oszukać graczy Fortnite sprzedając 2 razy ten sam przedmiot?
9471V

Epic Games chciało oszukać graczy Fortnite sprzedając 2 razy ten sam przedmiot?

Fortnite wciąż jest jedną z najlepiej zarabiających gier w całej naszej branży i praktycznie wszystkie swoje zarobki zawdzięcza przedmiotom kosmetycznym.

Wielką burzę w społeczności graczy Fortnite, a zarazem pożywkę dla wszystkich jego przeciwników, wywołał jeden z "nowych" przedmiotów kosmetycznych dodanych do wewnętrznego sklepiku gry.

W szóstym sezonie rozgrywek Epic Games wprowadziło do swojego hitu kolejny rodzaj plecaków, którym stały się uroczo wyglądające zwierzątka, a jednym z pierwszych jakiego mogli zdobyć gracze w ramach karnetu bojowego był niejaki Kostek.

Jak się okazuje, ktoś w Epicu ma bardzo słabą pamięć, albo myślał, że gracze mają słabą pamięć, albowiem kilka dni temu na cyfrowe półki w Fortnite trafił niemalże identyczny zwierzaczek imieniem Gunner. Czym się różnił od Kostka? Rysunkiem na chustce. Fani szybko zwęszyli niecny podstęp i nagłośnili sprawę! Epic Games zamiast zamieść sprawę pod dywan, posypało głowę popiołem, przyznało się do winy i wystosowało oficjalne przeprosiny.

W oświadczeniu czytamy:

Nie powinniśmy wypuszczać Gunnera i bardzo za to przepraszamy.

W ciągu następnych kilku dni, wszystkie zakupione Gunnery zostaną zrefundowane pełną kwotą 1000 V-dolców oraz dodatkowymi 200 V-dolcami, ponadto usuniemy zwierzaka z Szafki.

Każdy kto kupił Gunnera i zwrócił go przed naszym oświadczeniem, otrzyma dodatkowe 200 V-dolców oraz możliwość zwrotu dowolnego przedmiotu zakupionego w przeciągu ostatnich 30 dni.

Trzeba przyznać, że Epic Games naprawdę umie sobie poradzić z sytuacjami kryzysowymi - chcieli zrobić ludzi w balona, ale przyznali się do błędu i oddali im nawet więcej, niż ci poprzednio wydali na rzeczonego zwierzaka. 

Fortnite skórka psa

Więcej o Epic Games:

Źródło: https://www.dualshockers.com/fortnite-battle-pass-dog-pulled/

Tagi: Epic Games Fortnite Gearbox Software