Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 18.08.2019 18:15
Dragon Age 4 bez głównego producenta
1298V

Dragon Age 4. Główny producent gry opuszcza BioWare

W BioWare ostatnimi czasy nie dzieje się za dobrze. Wygląda na to, że kolejny tytuł musi zmagać się z problemami. I to jeszcze nawet przed uzyskaniem publicznego tytułu.

 

Dragon Age 4 jest przez wielu wyczekiwane jako tytuł, który może przerwać złą passę BioWare. Wygląda jednak na to, że i przy tej produkcji nie obędzie się bez charakterystycznych dla ekipy problemów. Zanim gra uzyskała oficjalny tytuł, oficjalnie straciła głównego producenta. 

Mowa o Fernando Melo, który pracował jako producent przy Dragon Age: Początek oraz Dragon Age II. Twórca, mający odpowiadać także za Dragon Age 4, ogłosił publicznie na Twitterze, że po 12 latach opuszcza studio BioWare.

W specjalnym liście Melo podkreślił, że nowy Dragon Age, o nazwie kodowej "Morrison"  jest gotów stać się "ostatecznym doświadczeniem Dragon Age". Zaznaczył przy tym, że nie może doczekać się, aby cieszyć się grą, gdy ta się pojawi - tym razem jako fan serii. 

Warto przypomnieć, że to druga znacząca strawa dla BioWare w tym tygodniu. Zaledwie kilka dni temu poinformowano o odejściu Bena Irvinga, głównego producenta Anthem.

Więcej o Dragon Age:

Źródło: https://www.gameinformer.com/2019/08/17/dragon-age-4s-lead-producer-leaves-bioware

Tagi: BioWare Dragon Age 4 Electronic Arts