Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 09.04.2019 22:12
dragon age
1463V

Dragon Age 4 z dominującym sieciowym motywem. Kolejna "gra-usługa" wg EA

Redakcja Kotaku dorwała się do ciekawych, nieoficjalnych informacji dotyczących Dragon Age 4.

Informatorzy redakcji Kotaku twierdzą, że w pierwotnych założeniach Dragon Age 4 miało być znacznie mniejszym projektem od Dragon Age: Inkwizycja, ale za to takim stawiającym mocno na wybory gracza i wielowątkowy rozwój scenariusza. W trakcie produkcji Anthem doszło jednak do zmiany kursu. BioWare skierowało Dragon Age 4 "w kierunku gry-usługi" (live service). Oznacza to, że w nowym Dragon Age znajdzie się mnóstwo sieciowych elementów, typowych dla gier EA wydawanych w ostatnich latach.

Gry w Biedronce dostępne w sprzedaży

Wg przecieków w multiplayerze Dragon Age 4 nie zabraknie podobno opcji zastępowania kompanów sterowanych przez SI przez innych graczy (na zasadzie drop-in). Niektóre questy będą mieć też globalny charakter, na który rozwój będą mieć nie tylko wybory podejmowane przez jednego gracza, ale całą sieciową społeczność.

Casey Hudson z BioWare już wcześniej uspokajał fanów, że Dragon Age 4 jest cały czas grą "skupioną na fabule i postaciach". 

Wygląda na to, że Dragon Age 4 znajduje się jeszcze we wczesnej fazie produkcji. Powstawanie gry ma trwać jeszcze przez przynajmniej 2-3 lata.

Tagi: BioWare dragon age 4 Electronic Arts