Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 15.08.2019 19:33
Anthem BioWare
1234V

Anthem straciło głównego producenta. Z BioWare ucieka kolejny czołowy deweloper

Nie mam dobrych wieści dla graczy wierzących w nadejście lepszych dni dla Anthem. BioWare opuścił właśnie Ben Irving, który piastował zaszczytne miejsce głównego producenta nowego IP. Twórca spróbuje swoich sił w innej firmie.

BioWare oraz Electronic Arts bardzo liczyło na Anthem. Gra miała zaprezentować nową jakość i pokazać siłę kanadyjskiego studia. Twórcy napotkali na kilka problemów, przez które tytuł nie podbił rynku.

Studio wciąż walczy o uratowanie produkcji, deweloperzy pracują nad nową zawartością, ale najwidoczniej nawet BioWare straciło nadzieję na stworzenie wyjątkowego doświadczenia dla wielu graczy.

Trudno inaczej odebrać sytuację, która właśnie się wydarzyła – Ben Irving oficjalnie odszedł ze studia. Główny projektant Anthem pracował w zespole od 8 lat...

„Po 8 niesamowitych latach w BioWare podjąłem decyzję, by pójść dalej i skorzystałem z ekscytującej okazji w innej firmie z branży gier. Odkąd po raz pierwszy grałem w Baldurs Gate wiele lat temu, BioWare było wymarzonym miejscem, w którym zawsze chciałem pracować. Na zawsze będę wdzięczny wszystkim ludziom, którzy dali mi szansę pracy nad wspaniałymi produktami z niesamowitym zespołem. Wierzę, że Anthem ma świetlaną przyszłość - pracuje nad nim świetny zespół i nie mogę się doczekać, by śledzić z boku jego postępy (i grać!). Naprawdę podobała mi się interakcja ze społecznością Anthem - Streamy, Twitter i Reddit. Przez dobre i trudne czasy. Wszyscy jesteście w dobrych rękach Jessego Andersona i Andrewa Johnsona (już od jakiegoś czasu). Życzę wam wszystkiego najlepszego. Ben”.

Słowa są dość wymowne. Ben „skorzystał z okazji”, by pracować nad innym tytułem. Szef projektu nie zamierza go dłużej ratować... Smutna sprawa.

Warto również przeczytać:

Źródło: Twitter

Tagi: Anthem BioWare Electronic Arts