Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 02.05.2019 16:29
Dragon Age 4
2017V

Dragon Age 4 najważniejszym projektem BioWare. Anthem traci głównych twórców

Anthem zostaje zesłany na drugi plan. BioWare zamierza skupić się na smokach i w rezultacie najważniejsze osoby zostają zaangażowane w rozwój Dragon Age 4. Ta produkcja ma przywrócić blask Kanadyjczykom.

BioWare ma za sobą naprawdę paskudny okres. Twórcy wrzucili na rynek Mass Effect: Andromeda oraz Anthem, jednak obie produkcje powstały w złych warunkach i w rezultacie gracze nie mogli liczyć na olbrzymie hity.

Anthem powstało w 18 miesięcy. BioWare cierpiało podczas tworzenia gry

Redakcja GamesRadar przynosi spore ciekawostki. W planach BioWare było wspieranie Anthem przez 10 lat, jednak w obliczu ogromnych problemów produkcji oraz stale malejącej bazy graczy, trudno może być wypełnić ten harmonogram. Gra potrzebuje sporego odświeżenia, ale Kanadyjczycy myślą już o kolejnej grze.

Mark Darrah (producent wykonawczy), Michael Gamble (główny producent) oraz Jonathan Warner (główny reżyser) byli w ostatnich latach związani głównie z Anthem, jednak teraz deweloperzy zostali zaangażowani w rozwój Dragon Age 4. Nie oznacza to oczywiście, że Anthem zostanie porzucone, jednak najważniejsze twarze skupiają się już na nowym projekcie.

Jest to bez wątpienia dobra wiadomość dla miłośników „starego BioWare”, bo według ostatnich doniesień, studio zamierza wrócić do korzeni i już w przypadku Dragon Age 4 zapewnić graczom wyjątkowego RPG-a.

Co warto przeczytać?

Źródło: https://www.gamesradar.com/dragon-age-4-becomes-biowares-next-big-focus-as-anthem-loses-its-lead-creators/

Tagi: BioWare Dragon Age 4 Electronic Arts

Nie przegap