Iza Łęcka Iza Łęcka 15.08.2019 07:30
sega mega drive mini
963V

SEGA promuje SEGA Mega Drive Mini za pomocą słynnej reklamy. Gameplay ze wszystkich retro klasyków

Japońska korporacja może poszczycić się okrągłą rocznicą na rynku amerykańskim. To dobra okazja, by promując swoją retro konsolę, odwołać się do naszych wspomnień.

SEGA Mega Drive Mini zawita na półkach sklepowych już w październiku. Tymczasem na rynku amerykańskim japońska firma świętuje 30-lecie SEGA Genesis Mini. Wszystko to staje się być świetną okazją do rozpoczęcia akcji promocyjnej bazującej na naszych wspomnieniach.

Swego czasu SEGA w jednym z bardziej kontrowersyjnych jak na tamte czasy spotów reklamowych, bezpośrednio zaatakowała Nintendo promując SEGA Genesis. Reklama 'Genesis does what Nintendon't' był dość brutalnym atakiem w kierunku Big N, co w unowocześnionej wersji zostało troszkę wygładzone. Trzeba jednak przyznać, że japońska firma bardzo sprawnie posłużyła się kultowym materiałem. Pamiętacie tę reklamę w oryginale?

Obecnie możemy przyjrzeć się również urywkom przedstawiającym rozgrywkę ze wszystkich klasycznych tytułów dostępnych na retro konsolce. Urywki z aż 42 tytułów prezentujących gameplay między innymi z: Sonic The Hedgehog, Alisia Dragoon, Castle of Illusion Starring Mickey Mouse, Castlevania: The New Generation czy Shining Force aż pachną klimatem lat 90.

Sprawdźcie również na naszym serwisie:

Źródło: YouTube.com

Tagi: gameplay genesis does Sega Sega Mega Drive Mini