Tytus Stobiński Tytus Stobiński 13.08.2019 16:26
The Sinking City
746V

The Sinking City na Nintendo Switch zaoferuje nowe możliwości. Studio Frogwares zdradza szczegóły

The Sinking City, to średniej jakości gra przygodowa inspirowana prozą H. P. Lovercrafta. Pomimo wielu niedopracowanych elementów, tytuł osiągnął solidną sprzedaż i już wkrótce posiadacze Nintendo Switch będą mieli okazję wydać na jego temat swój własny osąd.

The Sinking City opowiada o małym, amerykańskim miasteczku, które z powodu nadnaturalnej powodzi musi zmagać się z wieloma problemami. W celu wyjaśnienia niepokojących spraw, do miasteczka wysłany zostaje detektyw Charles W. Reed, który za sprawą wiru wydarzeń wpada w śmiertelnego kłopoty, a niepokojąca atmosfera panująca w mieścinie jest przyczyną rozprzestrzeniającej się psychozy, która nie ominie również głównego bohatera.

Za stworzenie tytułu odpowiada studio Frogwares, czyli autorzy przyjemnych, aczkolwiek nie wpisujących się w segment AAA gier o przygodach Sherlocka Holmesa. Podczas wywiadu z Nintendo Life, Sergey Oganesyan będący menadżerem ds. społeczności w firmie, opowiedział o nowościach, jakie pojawią się wraz z wersją gry na Nintendo Switch i wykorzystaniu wyjątkowej konsoli. Dowiedzieliśmy się również, że developerowi udało się dostarczyć pełną wersję produktu bez dodatkowych cięć zawartości.

W grze użyjemy żyroskopu podczas celowania bronią oraz sterowania kamerą w czasie podróży łodzią. Ekranu dotykowy wykorzystamy natomiast w menu, podczas wyboru opcji dialogowych i w pałacu umysłu

Tytuł jest dostępny na Xboksa One, PlayStation 4 oraz komputery osobiste. Port na Nintendo Switch ukaże się jesienią tego roku. A tu możecie zapoznać się z naszą recenzją

Więcej do przeczytania na naszym portalu:

 

Tagi: Bigben Interactive Frogwares The Sinking City