Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.08.2019 14:56
The Outer Worlds bohaterka
924V

The Outer Worlds 2 może stać się grą na wyłączność. Microsoft chce rozwijać markę

Obsidian Entertainment jest już częścią Xbox Game Studios, ale twórcy wciąż pracują nad The Outer Worlds dla Private Division. Wiele na to wskazuje, że wydawca nie jest właścicielem marki, ponieważ to Microsoft chce w przyszłości zadbać o to IP. Amerykanie chcą rozwijać uniwersum.

Microsoft nie ukrywa, że chętnie wrzuci swoje produkcje first-party na różne urządzenia, jednak nie wszystkie gry będą dostępne na każdej konsoli. The Outer Worlds już wkrótce trafi na Xboksa One, PlayStation 4, Nintendo Switcha oraz PC, ale w przyszłości możemy być świadkami ciekawego rozwoju IP.

Matt Booty nie ukrywa, że Microsoft jest bardzo zainteresowany marką The Outer Worlds, która w przyszłości może stać się produkcją na wyłączność:

„Tak, sądzę, że to jedna z takich gier [produkcja będzie teraz dostępna na różnych sprzętach, ale w przyszłości może stać się tytułem ekskluzywnym – red.]. Z tego co już widzieliśmy, mam nadzieję, że The Outer Worlds jest produkcją, którą możemy rozbudować i stanie się ona naprawdę stałą marką i zacznie się odpowiednio rozwijać, a my chcemy w tym pomóc”.

Jak widać Microsoft szuka perełek w studiach first-party, które jednak będą dostępne wyłącznie na wyłączność amerykańskich platform. Dlaczego The Outer Worlds? Gra już na pierwszych materiałach pokazuje charakter, a jak wiadomo korporacja z Redmond chce zapewnić sporo dobrych gier single-player, które będą miały przyciągać klientów do next-gena Amerykanów.

Booty podkreślił, że Obsidian Entertainment stworzyło wspaniałe uniwersum, które w przyszłości może unieść ciężar odpowiedzialności i stać się kluczowym elementem dla marki Xbox.

Więcej o The Outer Worlds:

Źródło: https://gamingbolt.com/the-outer-worlds-microsoft-wants-to-help-expand-franchise

Tagi: Obsidian Entertainment Private Division The Outer Worlds