Tytus Stobiński Tytus Stobiński 06.08.2019 14:05
The Outer Worlds
700V

The Outer Worlds pozwoli na zabicie każdej napotkanej postaci i bezproblemowe ukończenie gry

Częstym zabiegiem, jaki stosują twórcy RPG jest wyłączenie możliwości zabicia kluczowych dla fabuły postaci, by cała opowieść zostałą utrzymana w ramach. Czasami jednak zdarzają się wyjątki.

Obsidian jednak podchodzi do The Outer Worlds dużo bardziej poważnie niż większość developerów. Nie dość, że gra zaoferuje nam sporą nieliniowość, zmusi do podejmowania poważnych wyborów moralnych i nie ominie tematu m in. polityki, to także pozwoli na zabicie...każdej postaci jaką napotkamy na swojej drodze.

Jak poinformował Brian Heins ze studia, niezależnie od tego, jaki wpływ na fabułę będzie miała dana postać, będziemy mogli ją zlikwidować. Jeżeli więc zostaniemy poproszeni o dostarczenie konkretnego przedmiotu w posiadaniu którego będzie NPC, możemy spróbować go wykraść, dogadać się lub po prostu wpakować nieco ołowiu w ciało jegomościa. 

Najważniejszym jednak pozostaje fakt, że choćbyśmy zostawili za sobą cały świat gry w trupach, to tytuł nadal ukończymy. Pokazuje to, jak dobrze napisane zostało tło fabularne w The Outer Worlds. Bo choć możliwość wymordowania wszystkich postaci nie jest niczym niezwykłym, to sam fakt, że nie będzie to miało negatywnego wpływu na stabilność rozgrywki zasługuje na pochwałę.

Więcej na temat The Outer Worlds:

Tagi: Obsidian Entertainment Private Division The Outer Worlds