Tytus Stobiński Tytus Stobiński 12.08.2019 11:15
Halo Infinite
676V

Halo Infinite da nam swobodę, powiększy uniwersum i odświeży markę Halo

Każda seria, która liczy sobie wiele części i jest z nami na rynku od lat, wymaga co pewien czas konkretnego odświeżenia. Nie inaczej jest i tutaj. 

Choć seria Halo ceniona jest przez miliony graczy na całym świecie, to wyraźnie czuć było zastój, jaki pojawił się w tej jednej z nielicznych marek wciąż kojarzonych z konsolą Microsoftu. Nadchodzące Halo Infinite ma to jednak nieco zmienić, wprowadzając świeży powiew do znanej franczyzy. Podczas rozmowy w Game Informer Show, Matt Booty pełniący rolę szefa Xbox Game Studios wypowiedział się na temat najbliższej przyszłości Halo.

Jak słyszymy, 343 Industries nie zamierza tworzyć z Infinite kolejnego, popularnego sanboxa. Developer jednak zmienia dotychczasową budowę świata gry, poszerza gameplay o nowe funkcje, dodaje więcej dodatkowych ścieżek i poczucie swobody w scenariuszu. Inną kwestią zachwalana przez Booty'ego, to silnik SlipSpace, za sprawą którego gra pomimo tego, że wygląda dużo bardziej współcześnie, "ostro" i czysto, to jednak wciąż wykazuje mocne pierwiastki wskazujące, że to kolejna część serii o przygodach Master Chiefa. 

O samym Halo Infinite nie wiemy wciąż za dużo, ale z pewnością najbliższe miesiące będą zdradzały kolejne ciekawostki i fakty. Gra trafi na Xboksa One, Project Scarlett oraz komputery osobiste, lecz data premiery pozostaje nieznana. 

Warto również przeczytać:

 

Źródło: https://gamingbolt.com/halo-infinite-will-build-a-bigger-universe-and-a-bigger-set-of-gameplay-scenarios-with-more-to-explore

Tagi: 343 Industries Halo Infinite Microsoft