Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 11.08.2019 16:20
Pokemon przychód za 2018 rok
1264V

The Pokemon Company wygenerowało w 2018 roku prawie 3 miliardy dolarów przychodu

Jeśli choć przez chwilę przeszło Wam przez myśl, że sława Pokemonów przeminęła razem z pierwszymi generacjami, to nic bardziej mylnego. Wyniki za ubiegły rok są niezwykle pozytywne. 

Od jakiegoś czasu Niantic chwali się przychodami, które generuje ich świetne Pokemon Go. Gra zawładnęła rynkiem mobilnym i można śmiało powiedzieć, iż tchnęła nowe życie w popularne stworki. Wygląda na to, że cała marka ma się wyjątkowo dobrze. 

Jak możemy przeczytać w najnowszym wydaniu magazynu License Global, gdzie zamieszczono raport sprzedażowy z 2018 roku, The Pokemon Company wygenerowało aż 2,98 miliarda dolarów! Pozwoliło to na zajęcia 23. miejsca w całym zestawieniu. W ramach ciekawostki warto napisać, iż w całym rankingu przewodzi z ogromną przewagą The Walt Disney Company z przychodami na poziomie 54,7 miliarda dolarów za ubiegły rok. 

Na wynik The Pokemon Company, oprócz oczywiście Pokemon Go, wpłynęły także Pokemon: Let’s Go, Pikachu!/Let’s Go, Eevee!, promocje filmu "Detektyw Pikachu", gra karciana, anime, zabawki oraz nawet kolaboracje ciuchowe ze znanymi markami. 

Reasumując, marka Pokemon ma się wyjątkowo dobrze, a jeszcze tej jesieni dostaniemy bardzo długo wyczekiwane Pokemon Sword/Shield!

Więcej ze świata Pokemon:

Źródło: https://secure.viewer.zmags.com/publication/b0a2d8f9#/b0a2d8f9/1

Tagi: License Global pokemon The Pokemon Company

Nie przegap