Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 01.08.2019 09:31
Pokemon GO
591V

Pokemon GO z niesamowitym wynikiem. Ponad miliard pobrań

Pokemon GO trafił do dystrybucji już w 2016 roku. Gra nadal generuje jednak ogromne zainteresowanie, czym chwali się The Pokemon Company i Niantic.

Na początku lipca Niantic chwaliło się, że Pokemon GO to prawdziwa żyła złota (dzięki systemowi mikrotransakcji, który jest mało nachalny). Gra zarobiła już wg danych z tego roku 2,65 mld dolarów.

Niesamowite wrażenie robi kolejny rezultat osiągnięty przez Pokemon GO. Japoński oddział Niantic pochwalił się, że Pokemon Go zostało już pobrane ponad 1 miliard razy w wersjach na iOS oraz Android.

Dojście do poziomu 500 mln pobrań zajęło tej kultowej już produkcji free-to-play zaledwie 2 miesiące.

Warto podkreślić, że Pokemon GO cały czas cieszy się sporą popularnością - gracze cieszą się z kolejnych aktualizacji, wprowadzających m.in. poksy z następnych generacji.

Już 3 sierpnia rozpocznie się kolejny "Community Day" w Pokemon GO. Gwiazdą wydarzenia mają być Raltsy, czyli poksy typu Psychi/Fairy. Stworki tego typu będą się pojawiać 3 sierpnia znacznie częściej, niż normalnie. Wydarzenie trwać będzie 3 godziny i rozpocznie się 3 sierpnia o godzinie 16:00.

Warto sprawdzić:

Tagi: Niantic Pokemon Pokemon Go