Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 10.08.2019 10:00
Technologia VR pomoże ukoić ból podczas porodu
968V

Technologia VR pomoże ukoić ból podczas porodu

Technologia VR zaczyna aktywnie wychodzić poza środowisko gier wideo i znajduje zastosowanie w wielu innych branżach - w tym, co powinno nas cieszyć, medycynie. 

Nie od dziś wiadomo, że poród jest jednym z najbardziej bolesnych doświadczeń w życiu kobiety, a naukowcy od lat prześcigają się w wynajdowaniu coraz to nowszych metod na uśmierzanie tego bólu bez podawania pacjentkom zbyt mocnych środków chemicznych.

Teraz w fazie testów jest rozwiązanie wykorzystujące gogle wirtualnej rzeczywistości, o czym donosi brytyjska stacja informacyjna BBC News. Szpital Uniwersytecki Walii w Cardiff bada obecnie wpływ korzystania z technologii VR podczas wczesnej fazy porodu.

Założenie takich gogli miałoby przenosić pacjentkę w jakieś kojące i relaksujące miejsce pokroju plaży, łąki, czy też nurkowania z rybkami. Taki zabieg ma na celu rozproszyć uwagę danej kobiety i pozwolić jej na mniej bolesne przejście przez pierwszą godzinę porodu - oczywiście to od rodzącej zależy jak długo chce nosić takie gogle i czy w ogóle chce z nich korzystać. Wszakże wiele pań chce przeżyć poród w 100% świadomie.

Specjalny materiał na ten temat znajdziecie na stronie BBC.

Więcej o VR:

Tagi: BBC medycyna VR