Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 08.08.2019 14:25
DiRT Rally 2.0
1493V

DiRT Rally 2.0 VR zadebiutowało. Wymagająca jazda w wirtualnej rzeczywistości

Codemasters dość niespodziewanie udostępniło aktualizację, która wprowadza do DiRT Rally 2.0 pełne wsparcie wirtualnej rzeczywistości. Nowy tryb był zapowiedziany na początku roku i pierwsi gracze już mogą zakosztować w nowej zabawie.

Codemasters potrafi dbać o swoje najważniejsze marki i do takich należy DiRT Rally. Najnowsza produkcja otrzymała właśnie aktualizację 1.7, która wprowadza obsługę gogli do wirtualnej rzeczywistości.

Już na początku roku otrzymaliśmy zapowiedź DiRT Rally 2.0 VR – twórcy informowali, że pracują nad nową jakością rozgrywki, ale dotychczas nie pojawiały się sygnały, które mogły przygotować graczy na te przyjemności. Tytuł oferuje wsparcie OpenVR dla Steam, więc możemy sprawdzić wymagające trasy na Oculus Rift, HTC Vive i Valve Index.

"Od czasu premiery, nasza społeczność jest bardzo otwarta na wersję VR Rally 2.0, więc cieszymy się, że możemy udostępnić ją w wersji na PC. Okazuje się, że dla wielu z naszych graczy VR jest jedynym sposobem na doświadczenie gry rajdowej, a to pozwoli im cieszyć się grą jak nigdy dotąd”.

Powyższe słowa wypowiedział Ross Gowing, dyrektor produkcji, który jednocześnie podkreślił – aktualizacja jest w pełni darmowa dla wszystkich osób posiadających podstawkę. Niestety, nie mamy dobrych informacji dla posiadaczy PlayStation VR – Codemasters nie zamierza wprowadzić wsparcia VR dla PlayStation 4.

Więcej o pracy Codemasters przeczytacie na naszej stronie:

Tagi: Codemasters DiRT Rally 2.0