Tytus Stobiński Tytus Stobiński 07.08.2019 19:26
Rockstar Games
796V

Rockstar po wielu miesiącach od głośnego przecieku zaczął oferować lepsze warunki pracy swoim pracownikom

Rockstar Games, jak każde, wielkie studio zajmujące się produkcją gier wideo. czasami nie jest w stanie uniknąć kontrowersji w związku ze swoją działalnością.

W październiku zeszłego roku do sieci wypłynęły informacje mówiące, że część pracowników Rockstar Games pracuje w nieodpowiednich dla nich warunkach. Największe zarzuty stawiano względem śmieciowych umów oraz ogromnej ilości godzin dodatkowej pracy, a także dziwnych wymogów studia jak np. zakazu trzymania telefonów komórkowych na biurku i konieczność zamykania ich w szafkach. Grupą, która była najczęściej narażona na spartańskie warunku pracy byli testerzy QA. 

Jak dowiedziała się dziś redakcja portalu Kotaku, firma w końcu zdecydowała się zaoferować normalne umowy o pracę na pełen etat, a część nieodpowiednich zasad panujących w siedzibie giganta został również wycofana. Informacje te zostały potwierdzone przez trzech pracowników konkretnego oddziału, więc prawdopodobnie faktycznie zmiany zostały wprowadzone. Wedle plotek developer sprawdza również możliwość wprowadzenia bardziej elastycznego czasu pracy dla testerów.

Więcej na temat Rockstar Games i Take-Two na naszym portalu:

 

Źródło: https://kotaku.com/months-after-labor-controversy-rockstar-converts-game-1836982746

Tagi: crunch Rockstar Rockstar Games