Tytus Stobiński Tytus Stobiński 22.07.2019 13:21
John Marston
2218V

Remake Red Dead Redemption powstaje i będzie zupełnie inną grą? Tak twierdzi jeden z użytkowników reddita

Przez wiele lat, właściciele komputerów osobistych liczyli na przeniesienie Red Dead Redemption z Xboksa 360 i PlayStation 3 na nową platformę. Niestety, lata mijały, a oczekiwany port nie nadchodził.

Z czasem również niektórzy z graczy zaczęli oczekiwać zgodnie z nową modą zremasterowanej wersji świetnego westernu od Rockstara. Niestety, na tym poletku również panowała cisza, choć od czasu do czasu w sieci pojawiały się różne informacje, jakoby developer faktycznie pracował nad ponownym wypuszczeniem historii Johna Marstona. Teraz, kiedy w zeszłym roku otrzymaliśmy Red Dead Redemption 2, a sama gra powinna pojawić się na pecetach, temat pierwszej części powrócił.

Red Dead Redemption 2. Muzyka z gry dostępna na Spotify i Apple Music

Jeden z użytkowników forum reddit twierdzi, że studio pracuje nad remakiem gry z prawdziwego zdarzenia. Wedle informacji, tytuł powstaje niemalże od podstaw, posiada przemodelowaną, większą mapę świata, nowe linie dialogowe oraz systemu, jakie dostaliśmy wraz z Red Dead Redemption 2

Funkcje, jakie znamy z RDR 2 zostaną zaimplementowane do gry. Mapa gry również została powiększona, by jej przemierzenie zajęło nam więcej czasu. Rob Wiethoff powrócił do studia, by nagrać nowe kwestie, dzięki którym łatwiej będzie połączyć obie części gry. 

Internauta powołuje się na "znajomości w studiu", jednak nie posiada żadnych dowodów na potwierdzenie swoich rewelacji. Premiera gry miała pierwotne odbyć się w 2020 roku z okazji 10-lecia jej pierwotnego wydania, jednak ogrom prac spowodował rzekomo to, że tytuł miały ukazać się w 2021 roku. 

A jak Wy zapatrujecie się na te informacje? Rockstar nigdy nie szukał łatwych pieniędzy w postaci typowego remasterowania swoich starych tytułów, aczkolwiek wypuszczenie zrobionej na nowo "jedynki", zwłaszcza w kontekście teoretycznej premiery Red Dead Redemption 2 na PC (a być może i next-geny, tego również wykluczyć nie możemy), byłoby świetnym rozwiązaniem, by ludzie poznali całą historię gangu Dutcha van der Linde. 

Warto również przeczytać:

 

Źródło: https://www.swerdmedia.com/games/red-dead-redemption-remake-is-currently-under-development-at-rockstar-games-rumors-say/20091/

Tagi: Red Dead Redemption Rockstar Games Rockstar San Diego