Tytus Stobiński Tytus Stobiński 07.08.2019 13:52
Grand Theft Auto V
475V

Take-Two z ogromnymi zyskami za sprawą DLC i mikropłatności. Duża zasługa Grand Theft Auto Online

Jak pokazują wyniki wydawcy Take-Two za pierwszy kwartał nowego roku fiskalnego, wirtualne dodatki przynoszą ogromne pieniądze dla korporacji.

Mikropłatności oraz wprowadzone podczas zeszłej generacji DLC do dziś wywołują wiele kontrowersji, choć większość developerów zauważyła, że nie może traktować ich jako łatwego źródła zarobku, a one same muszą oferować odpowiednie do ceny treści. I choć z wielu stron możemy usłyszeć głosy sprzeciwu, to wspomniane formy są coraz lepszym źródłem dochodów wielkich korporacji.

Podczas konferencji dotyczącej wyników finansowych, jaka odbyła się ostatnio, ujawniono, że gigant uzyskał przychód netto w wysokości 540.5 miliona dolarów. Jest to 39-procentowy wzrost względem analogicznego okresu sprzed roku. Co mniej, lub bardziej zaskakujące, aż 58 procent zysków z tej sumy pochodzi z DLC oraz mikropłatności. Najwięcej pieniędzy przyniosło Grand Theft Auto Online oraz NBA 2K19, które posiadają bogaty system mikropłatności. 

Możemy więc sprzeciwiać się polityce, jaką prowadzi większość największych firm w branży gier wideo, ale liczby niestety nie kłamią - to bardzo dochodowa praktyka i nie powinien nas dziwić fakt, że żadna z korporacji nie chce się z niej wycofać.

Warto również przeczytać na naszym portalu:

 

Tagi: Grand Theft Auto V nba 2k19 Take-Two Take-Two Interactive

Nie przegap