Iza Łęcka Iza Łęcka 07.08.2019 11:01
nintendo switch lite mniejsza bateria szybszy procesor
1954V

Nintendo Switch Lite z odświeżonymi podzespołami. Nintendo zaskakuje w sprawie baterii

Z odchudzoną wersją Nintendo Switch Lite będziemy mogli zasiąść już we wrześniu. Japońska korporacja pracując nad nowym sprzętem dokonała jednak kilku modyfikacji - to bateria może budzić największe zaskoczenie.

Zgodnie z naszymi wcześniejszymi wiadomościami, Nintendo Switch Lite zapowiada się na okrojoną, przenośną wersję swojego pierwowzoru – konsola będzie miała mniejsze rozmiary oraz wagę, zaoferuje jednak tę samą rozdzielczość 1280x720 pikseli. Bez HD Rumble i możliwości odłączenia Joy-Conów, bez kamery IR oraz z nastawieniem na całkowicie handheldową rozgrywkę, japońska korporacja promuje nową konsolę jako „drugi, trzeci sprzęt w domu”, który będzie sprawnie kooegzystował z Nintendo Switchem, bo odchudzona wersja nie będzie miała możliwości podłączenia do telewizora.

Jak się jednak okazuje, nowy sprzęt od Big N będzie miał jeszcze kilka istotnych różnic. Po sprawdzeniu maszyny przez The Verge, potwierdzono, że Nintendo Switch Lite będzie posiadał baterię 13,6 kWh, która jest mniejsza aż o 16% od baterii 16 kWh w klasycznym Switchu. Jednocześnie konsola będzie wykorzystywała ulepszony (taki sam jak w przypadku Nintendo Switch) procesor. Wszystko to w połączeniu z mniejszym – bo liczącym tylko 5,5 cala – ekranem, przyczyni się do znaczącej poprawy żywotności baterii.

Zgodnie z zapowiedziami japońskiej korporacji, owa bateria ma się spisywać całkiem nieźle – działając od 3 do 7 godzin, a w przypadku tak wymagającej pozycji jak The Legend of Zelda: Breath of the Wild około 4 godziny. Ta cecha może być szczególnie dobrze oceniana przez graczy, którzy tylko w trybie przenośnym będą mogli nacieszyć się rozgrywką. Premiera sprzętu 20 września.

O Nintendo Switch przeczytacie również na naszym serwisie:

Źródło: https://gamingbolt.com/switch-lite-comes-with-smaller-battery-and-new-processor

Tagi: bateria Nintendo nintendo switch Nintendo Switch Lite