Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 11.07.2019 10:27
Switch Lite
1972V

Prezes Nintendo: "Switch Lite jedynym nowym hardwarem Nintendo w 2019 roku". Co dalej z 3DS?

Analitycy twierdzą, że na "Nintendo Switch Pro" jeszcze sporo poczekamy. Jak długo? Warto w tym kontekście sprawdzić wywiad z prezesem amerykańskiego działu Nintendo.

Doug Bowser, prezes amerykańskiego oddziału Nintendo, potwierdził w wywiadzie, że Nintendo Switch Lite będzie jedynym nowym hardwarem od japońskiego koncernu w tym roku.

Nintendo Switch Lite ujawniony!

CEO nie chciał mówić w wywiadzie z CNET na temat "Nintendo Switch Pro", o którym krążą od pewnego czasu pogłoski. Prawdopodobnie system pojawi się na rynku dopiero w 2020 roku, ale nic nie jest jeszcze pewne.

Doug Bowser podkreślał w wywiadzie, że Lite i zwykłe wydanie Switch będą "się ze sobą wspaniale komponować i współegzystować na rynku". Lite w wizji Bowsera może być drugą-trzecią konsolą w rodzinach, które posiadają już podstawowy model Switch.

"Lite i zwykły Switch będą się ze sobą wspaniale komponować i współegzystować na rynku. (...) Widzę miejsce dla Lite m.in. w rodzinach, w których jest wielu graczy i którzy już posiadają jednego Nintendo Switcha"

Doug Bowser powiedział, że nie mamy spodziewać się premiery opcjonalnych Joy-Conów z dodanym pełnoprawnym "krzyżakiem" (D-padem), takim jak w Switch Lite. "Nie mamy żadnych planów, ani nic do ogłoszenia w kwestii przyszłych wariantów Joy-Conów".

Prezes Nintendo stwierdził również w rozmowie, że firma nie ma zamiaru kończyć produkcji 3DS-ów "do czasu, gdy istnieje zapotrzebowanie na ten system".

Ujawniono Nintendo Swtich Lite

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2019-07-11-doug-bowser-no-switch-pro-this-year-lite-wont-kill-3ds

Tagi: nintendo switch Nintendo Switch Lite Nintendo Switch Pro