Iza Łęcka Iza Łęcka 06.08.2019 07:30
RDR 2 bohater
1123V

RDR 2 i GTA V z fantastycznymi wynikami. Rockstar i Take-Two świętują

Take-Two podzieliło się oficjalnymi wynikami sprzedaży największych hitów Rockstar. Red Dead Redemption 2 i Grand Theft Auto V osiągnęły kapitalne wyniki, które potwierdzają, że gracze uwielbiają biegać po wielkich i rozbudowanych światach.

Zarząd Take-Two na spotkaniu z inwestorami oraz analitykami podsumował ostatni kwartał roku finansowego. Firma w szczególności zajęła się omówieniem rezultatów wygenerowanych przez dwa ostatnie hity Rockstar, gdyż obie gry cieszyły się rekordowym zainteresowaniem.

Red Dead Redemption 2 od dnia premiery osiągnął prawie 25 mln sprzedanych egzemplarzy na całym świecie. Sukces gry jest znaczący, ponieważ fani Dzikiego Zachodu chętnie spędzają czas na serwerach Red Dead Online, z którego firma również czerpie zysk.

Drugi hit Rockstar, Grand Theft Auto V w sześć lat od premiery osiągnęło kolejny kamień milowy – produkcja w końcu przekroczyła sprzedaż 110 mln pudełek. W maju Take-Two informowało, że gra dobiła do „prawie 110 mln”.

W raporcie pojawiły się informacje o innych sukcesach. NBA 2K19 osiągnęło sprzedaż prawie 12 mln egzemplarzy, a Civilization VI, jako najszybciej sprzedający się tytuł z tej serii, wygenerowało ponad 5,5 miliona sztuk.

W pierwszym kwartale roku fiskalnego Take-Two zwiększyło przychody o 39% dobijając do 540,5 mln dolarów, natomiast rezerwa netto wzrosła o 46% do 422,2 mln dolarów, dzięki czemu firma podniosła oczekiwania na nadchodzące miesiące. Korporacja zwiększyła prognozy roczne ze względu na wygenerowanie lepszych od oczekiwanych rezultatów.

Warto również sprawdzić na naszym serwisie:

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2019-08-05-take-two-interactive-ups-full-year-guidance-following-strong-recurrent-returns

Tagi: Rockstar Strauss Zelnick Take-Two wyniki sprzedaży