Iza Łęcka Iza Łęcka 05.08.2019 07:00
Final Fantasy VII Remake Sephiroth
976V

W Final Fantasy VII Remake nie zabraknie innowacji. Twórcy chcą wprowadzić nowości

Square Enix bardzo odważnie podchodzi do Final Fantasy VII Remake. Deweloperzy na każdym kroku potwierdzają rozmach, z którym przygotowano nową odsłonę, a studio kolejny raz podkreśla, że chce zmodyfikować wiele elementów legendarnej gry. Tytuł zaoferuje wiele innowacji.

Fani kultowego Final Fantasy VII bardzo długo czekali na ożywienie wspomnień, choć nadchodząca gra może nie mieć za wiele wspólnego z oryginałem. Twórcy ponownie potwierdzili chęć zaoferowania bogatego wachlarza innowacji.

Final Fantasy VII Remake było prezentowane na Hong Kong Games Festival - Yoshinori Kitase mówił wprost o wprowadzeniu wielu nowości. Producent podkreślił, że choć jego zespół opracowuje „remake”, to programiści postanowili wprowadzić szereg innowacji, które jednak będą zgodne z duchem serii. Autorzy chcą zaoferować nowe mechaniki, a jest to możliwe z powodu zróżnicowanego składu opracowującego grę.

Nowy Final Fantasy VII jest przygotowywany przez deweloperów, którzy opracowywali oryginał, ale i zarazem przez osoby wychowane na tytule. „Młoda krew” wyrosła na pierwowzorze, jednak nie oznacza to, że twórcy nie chcą zmian. Kitase potwierdził, że różnorodny zespół powinien osiągnąć równowagę dotyczącą nowych i starych mechanik.

Square Enix już wcześniej potwierdziło, że Final Fantasy VII Remake zostanie podzielone na części, a każda będzie przypominać rozmiarem pełnoprawną część. To wymusza na autorach rozwinięcie wielu wątków lub nawet przygotowanie nowych.

Czy jednak w tej sytuacji Final Fantasy VII Remake nie będzie zupełnie nową grą na podwalinach legendy? Przekonamy się już 3 marca – w tym dniu tytuł zadebiutuje na PlayStation 4.

Więcej o Final Fantasy VII Remake:

Źródło: https://gamingbolt.com/final-fantasy-7-remake-will-innovate-on-the-original-says-producer

Tagi: Final Fantasy VII Remake Square Enix