Iza Łęcka Iza Łęcka 02.08.2019 07:30
doktor who
1141V

Doktor Who w HBO Max. WarnerMedia wykupuje na wyłączność prawa do kilku dużych produkcji

HBO Max coraz prężniej przygotowuje się na początek 2020 roku. Na platformę zawitają na wyłączność wszystkie sezony „Doktor Who”, jednocześnie powiększając bibliotekę produkcji o inne hity spod rąk BBC.

Potentaci streamingowi rozpoczynają coraz mocniejszą walkę o subskrybentów, a najlepszą metodą na sukces jest przyciągnięcie na swoją platformę bogatą ofertą seriali, filmów i programów. Po przedstawieniu zacnej listy seriali i filmów na rozpoczęcie działania Disney+, WarnerMedia nie pozostaje w tyle i rozpoczyna przejmowanie kolejnych hitów.

HBO Max zadebiutuje na rynku wiosną 2020 roku, tymczasem już teraz, oprócz przygotowywania własnych produkcji, przejmuje kolejne wielkie tytuły cieszące się ogromną przychylnością widzów. Właśnie ogłoszono podpisanie umowy pomiędzy WarnerMedia a stacją BBC, zgodnie z którą na nową platformę zawita na wyłączność 11 sezonów serialu „Doktor Who”- od razu na start usługi. Jak przewiduje umowa, na HBO Max będą pojawiały się następne sezony serialu, od razu po debiucie na kanale BBC America.

Kevin Reilly, dyrektor ds. treści w HBO Max tak skomentował wykupienie możliwości dystrybucji serialu:

"Doctor Who' jest jednym z najbardziej lubianych seriali telewizyjnych po obu stronach Oceanu, cieszymy się więc, że jesteśmy wyłącznymi nadawcami strumieniowymi dla tego skarbu BBC."

To jednak jeszcze nie koniec listy produkcji, które dzięki umowie z BBC trafią do HBO Max. W ramach dokumentu na platformie zobaczymy również seriale „Biuro”, „Luther”, „Uczciwa kobieta”, a także kasowy program „Top Gear”. Jednocześnie brytyjski nadawca kontynuując produkcje nowych tytułów – takich jak chociażby „Pure”, „Ghosts” czy „Home” - przeznaczy je wyłącznie do katalogu platformy Warnera już od jej wiosennego startu.

Wszystkie realizacje dołączą więc do produkcji, których przygotowanie zostało zapowiedziane specjalnie dla HBO Max m.in. sequelu "Plotkary", serialu "Tokyo Vice" czy "Dune: the Sisterhood". 

Sprawdźcie również na naszym serwisie:

Źródło: https://variety.com/2019/tv/news/doctor-who-hbo-max-streaming-rights-1203288093/

Tagi: BBC doktorwho HBO Max WarnerMedia