Tytus Stobiński Tytus Stobiński 31.07.2019 19:05
Mavericks: Proving Ground
345V

Mavericks: Proving Grounds anulowane. Twórcom nie wystarczyło finansów na tworzenie nowego battle royale

Mavericks: Proving Grounds zapowiadane było jakie nowe battle-royale, którego pomysł na siebie był ciekawy i nieco inny od tego, co do tej pory ujrzeliśmy na rynku.

Niestety nie sprawdzimy osobiście, czy ten innowacyjny tytuł z gatunku battle royale miał faktycznie prawo się udać. Jak poinformowali jego twórcy, studio Automaton Games - wszelkie prace nad projektem zostały anulowane. Jako powód, developer podał niewystarczające finansowanie gry. Sama firma znika z rynku i jest obecnie zarządzana przez inwestorów, którzy odpowiadają za jej zamknięcie. Na bieżąco trwają również rozmowy nad sprzedażą licencji na grę Deceit.

Zespół stojący za PlayerUnknown's Battlegrounds perfekcyjnie dogaduje się z twórcami Fortnite

Gra miała skupiać się na świecie, który stoi o krok od atomowego zniszczenia, a różnicą między Mavericks: Proving Grounds, a innymi tytułami z gatunku, miały być zawarte w nim elementy MMO, zaawansowane, zmieniające się warunki atmosferyczne i wysoki poziom symulacji żyjącego świata. Na papierze tytuł jawił się jako coś naprawdę interesującego. Niestety, zapewne już nigdy nie będzie nam dane sprawdzić co twórcom udało się osiągnąć - a szkoda. 

Warto również przeczytać na naszym portalu:

 

Źródło: https://www.vg247.com/2019/07/31/mavericks-proving-grounds-1000-player-battle-royale-shooter-cancelled/

Tagi: battle royale Mavericks: Proving Ground mmo