Iza Łęcka Iza Łęcka 25.07.2019 07:30
walka w gears 5
463V

Gears 5 bez trybu Battle Royale na premierę. Coalition dąży do „dalszego rozwoju” trybów

Premiera Gears 5 nadciąga coraz prężniej. Po wypróbowaniu wycinku trybu multiplayer, gracze zacierają już ręce na jeszcze więcej atrakcji – również w temacie trybu battle royale. Twórcy z The Coalition wyjaśniają jednak podjęte działania i tłumaczą się ze swoich decyzji.

Tryb Battle Royale po zaskakującym starcie i uzyskaniu niesamowitej popularności wśród graczy, nadal cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Dlatego też twórcy gier akcji czy shooterów za priorytet stawiają sobie wprowadzanie tego elementu do swoich produkcji – o tym trybie mówimy chociażby w takich pozycjach jak Battlefield V, PUBG, Apex Legends, Fortnite: Battle Royale czy Call of Duty: Black Ops 4.

Jak się okazuje, The Coalition w przypadku Gears 5 obrało nieco inną taktykę. Ryan Cleven, dyrektor ds. trybu multiplayer, wyjaśnił brak na premierę trybu battle royale:

„Gears 5 nie zawiera trybu battle royale. Jesteśmy wielkimi fanami gatunku, ale chcielibyśmy się upewnić, że wprowadzimy tryb do Gears w przemyślany sposób. Aktywnie słuchamy naszej społeczności Gears i będziemy dążyć do dalszego rozwoju trybów gry w oparciu o opinie graczy po premierze."

Jak na razie Gears 5 stawia na bogatą kampanię fabularną, niezwykle rozbudowany multiplayer z wariantami kooperacji (Escape oraz Horde) oraz PvP (Escalation, Arcade, King of the Hill), czy Map Builder.

Wprowadzenie nowego trybu do rozgrywki, jeżeli zostanie zrealizowane, będzie oparte o informacje zwrotne ze strony graczy- prace jednak wymagają dopracowania i przemyślenia. Podejście twórców do tego trybu i osadzenia go w ramach uniwersum Gearsów jest jak najbardziej zrozumiałe – esencją serii bowiem są zmagania dynamiczne, wymagające szybkich reakcji, ale i zawierające elementy skradankowe, charakterystycznego wtopienia się w ściany, co chroniło przed nieprzyjacielskim ostrzałem. Jak w tym wszystkim The Coalition osadziłoby warunki popularnego trybu? Musimy czekać na ewentualny rozwój wydarzeń i opinie społeczności fanów po premierze.

O Gears 5 przeczytacie także na naszym portalu:

Źródło: https://gamingbolt.com/gears-5-wont-have-battle-royale-mode-at-launch

Tagi: