Iza Łęcka Iza Łęcka 31.07.2019 10:12
the sims nintendo switch
604V

The Sims na Nintendo Switch? Eletronic Arts celuje w inne platformy

Nintendo Switch w swojej ofercie posiada multum produkcji, które cieszą się ogromną popularnością. Jeżeli jednak chcieliście wygodnie zasiąść z konsolą Nintendo na kanapie i poprowadzić kolejne etapy życia Simów, to nie mamy dobrej wiadomości.

Jak wspominaliśmy we wczorajszych doniesieniach, Nintendo może poszczycić się świetnymi wynikami finansowymi za ostatni kwartał – Nintendo Switch osiągnął wynik niemal 37 milionów sprzedanych konsol oraz ponad 210 milionów kopii gier przeznaczonych na sprzęt. Nie ma się jednak co dziwić tym sukcesom, bowiem obecnie marka zalicza niezwykle dobry czas, kiedy to na Switcha lądują największe hity przyciągające graczy. Czy ta biblioteka może zostać jeszcze powiększona?

Podczas prezentacji niezwykle dobrych wyników finansowych za kwartał, Dyrektor Generalny Electronic Arts, Andrew Wilson, odniósł się do możliwości przeniesienia The Sims 4 na Nintendo Switch:

"Za każdym razem, gdy oceniamy platformy, przyglądamy się kilku rzeczom. Po pierwsze, czy gra naprawdę pasuje do tej platformy pod względem kontroli lub ekosystemu społeczności. Po drugie, czy sądzimy, że społeczność grająca na tej platformie byłaby wdzięczna za to, że gra się tam znalazła czy też wolałaby zagrać gdzie indziej.”

Jako uzasadnienie swoich słów, dyrektor wskazał szereg danych sugerujących, że właściciele Nintendo Switchów w swoim domowym zaciszu posiadają również inne konsole czy PC, na których przede wszystkim cieszą się rozgrywką w tym symulatorze życia. Chociaż wydanie The Sims na konsoli BigN nie jest niemożliwe, to „Elektronicy” celują w graczy z innych platform:

„Nie powiedziałbym, że The Sims nigdy nie znajdzie się na Switchu, ale myślę, że naprawdę dobrze nam idzie przyciąganie graczy w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Przyciągnęliśmy siedem milionów nowych sympatyków Simsów, którzy, jak się spodziewamy, zaangażują się w tę społeczność na platformie, która jest naprawdę dostosowana do treści generowanych przez użytkowników (…).”

Trzeba przyznać, że The Sims 4 wraz ze swoimi dodatkami cieszy się niesłabnącą popularnością graczy na niemal całym świecie od 5 lat. Zapowiedzi Electronic Arts nie są jednoznaczne, ale raczej nie zagramy Simsami na japońskiej konsoli - co z jednej strony nie dziwi, analizując jak mogłoby wyglądać i ile pracy przynieść przeniesienie tytułu na tę platformę.

Sprawdźcie również na naszym serwisie:

Źródło: https://twinfinite.net/2019/07/the-sims-switch/?fbclid=IwAR14wFP8B4QPJVHmLK7Rmx3ia8NZ_0eMze1EkAhJMZx8rzMCj4_mOI1tulM

Tagi: Electronic Arts Maxis Nintendo nintendo Switch The Sims 4