Iza Łęcka Iza Łęcka 30.07.2019 10:06
wyniki sprzedaży nintendo
999V

Nintendo sprzedaje w milionach – wyniki sprzedaży Nintendo Switch i ekskluzywnych tytułów

Japońska korporacja dzisiaj wyciąga karty na stół - przedstawione zostały wyniki sprzedaży Nintendo Switcha oraz tytułów, które rozgościły się na konsoli Big N. Jest się czym pochwalić, bo Switch cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem.

Można śmiało stwierdzić, że japońska korporacja zalicza obecnie dobry okres. Po przedstawieniu zapowiedzi nowych wersji konsol, przyszedł czas na podsumowanie pierwszej połowy 2019 roku - a jest się czym pochwalić, bo BigN to firma, która cieszy się zaufaniem milionów graczy na całym świecie.

Sprzedaż Nintendo Switch

Konsola od potentata BigN na rynku jest już od 3 marca 2017 roku. Jak wiemy z obecnie udostępnionych świeżych wyników sprzedaży, liczba sprzedanych kopii sięga 36,87 milionów na całym świecie.

Jak podają Japończycy, w drugim kwartale 2019 roku Nintendo Switch zawitał u 2,13 milionów nowych nabywców. Sprzedaż związana z "przełącznikiem" stanowiła w pierwszym kwartale 2019 roku 89% całego segmentu. 

Warto dodać, że opublikowano również wyniki Nintendo 3DS -  75,28 milionów sztuk konsoli zagościło u szczęśliwych nabywców, z jednoczesną sumą 379,60 wyprzedanych gier.

Sprzedaż gier na Nintendo Switch

Dzięki tak dużemu zainteresowaniu konsolą, również tytuły przygotowane na Switcha cieszą się ogromnym, niesłabnącym zainteresowaniem – kolosalny wynik sprzedaży gier osiągnął poziom 210, 13 milionów , przy czym w drugim kwartale 2019 roku mówimy o wypuszczeniu na rynek 2,42 milionów gier.

Nintendo Switch w swojej bibliotece ma wiele perełek, które uwielbiają gracze z całego świata – a popyt na nie nie zmienia się. Najlepiej sprzedającą się pozycją na Nintendo Switch jest Mario Kart 8 Deluxe, który przekroczył 17,89 miliona kopii – niemal 50% posiadaczy Nintendo Switch posiada ten tytuł. Na drugim miejscu podium znajduje się również kolejny tytuł z Marianem – Super Mario Odyssey ma 14,94 milionów sztuk wypuszczonych na rynek. Super Smash Bros. Ultimate goni swoich rywali – bijatyka sprzedała się w liczbie 14,73 milionów pudełek.

gry na nintendo switch

Co dalej z konsolą Nintendo

Zgodnie z przedstawionymi prognozami, japoński potentat nie zmienia planów sprzedażowych – do marca 2020 roku przewidziane jest wypuszczenie na rynek łącznie 52,74 milionów sztuk Nintendo Switchów. 

Poruszając temat, który najbardziej interesuje graczy - gry -  japońska korporacja może poszczycić się całkiem mocną drugą połową roku, co podkreślane jest od dawna. Mówimy tutaj chociażby o Dragon Quest Builders 2, które zawitało w lipcu, możliwym we wrześniu Wiedźmin 3: Dziki Gon, Luigi's Mansion 3, a nieokreślone zostały jeszcze konkretne daty chociażby Bayonetty 3 czy sequela The Legend of Zelda: Breath of the Wild.

gry na nintendo switch 2 połowa 2019

Polecamy także:

Źródło: Twitter. com

Tagi: nintendo 3ds nintendo Switch wyniki sprzedaży