Doom 3 wciąż ma się dobrze! Porównanie wersji na PlayStation 4 i Nintendo Switch

News
1275V
Doom 3 wciąż ma się dobrze! Porównanie wersji na PlayStation 4 i Nintendo Switch
Tytus Stobiński | 30.07.2019, 12:16

Za kilka dni od premiery trzeciej części Dooma minie 15 lat i choć grę nadgryzł nieco ząb czasu, to jednak wciąż jest produkcją z wysokiej półki. Obecnie doczekała się ponownej premiery, tym razem Xboksie One, Nintendo Switch i PlayStation 4.

Biblioteka "dużych" tytułów, jakie pojawiają się na konsoli Nintendo została znacznie poszerzona ostatnimi czasy, na maszynce przed kilku dni pojawił się Wolfenstein: Youngblood, a właściciele "Pstryczka" czekają choćby na wysyp rpg w postaci portu Pillars of Eternity i Wiedźmina 3: Dziki Gon. Najświeższą niespodzianką jednak, było wypuszczenie przed kilkoma dniami trzech, pierwszych części serii Doom.

Wydane na nowo odsłony Doom wymuszają na graczach założenia konta na Bethesda.net

A w sieci pojawiło się porównanie, jak prezentuje się DOOM 3 w wersji na Switcha w stosunku do PlayStation 4. Obie wersje działają w rozdzielczości 1080p i praktycznie niczym się nie różnią, choć wydaje się, że tekstury są minimalne ostrzejsze w edycji na PS4. Znaczną różnicę widać za to w liczbie klatek na sekundę. Tam bowiem, gdzie "duża" maszynka trzyma stabilne 60FPS, Switch nie do końca wyrabia i te potrafią spaść w okolicę 50.

Trzeba jednak przyznać, że gra wciąż prezentuje się naprawdę przyzwoicie. Oczywiście, nie mamy co liczyć na tzw.  wodotryski, jednak jak na 15 wiosen jest całkiem nieźle.

Więcej na temat serii Doom, na naszym portalu:

 

Źródło: własne

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych