Tytus Stobiński Tytus Stobiński 29.07.2019 14:58
Pewnego razu...w Hollywood
1051V

Pewnego razu...w Hollywood ze świetnym otwarciem! Film najbardziej kasową nowością Quentina Tarantino

Widzowie ze Stanów Zjednoczonych mogą się już cieszyć seansami nowego filmu Quentina Tarantino, a my musimy wykazać nieco więcej cierpliwości, ponieważ "Pewnego razu...w Hollywood" trafi do kin w Polsce dopiero 16 sierpnia. 

Jak jednak pokazują pojawiające się, kolejne recenzje, jest na co czekać. Dziewiąty film słynnego reżysera pokazuje, że ten nie wyszedł z formy, a gwiazdorska oprawa jedynie podwyższa poziom najnowszego materiału. Nowa produkcja Tarantino cieszy się dużą popularnością za sprawą czego zajmuje obecnie 2 miejsce na liście Box Office US, a lepszy okazał się jedynie "Król Lew" ze stajni Disneya. Jego zyski jednak w stosunku do zeszłego tygodnia spadły o ponad 50 procent.

Django/Zorro to nowy film Quentina Tarantino. Reżyser opracowuje historię

Wciąż jednak jest to jedyna premiera, która zdołała wejść do czołowej 10, a samo dzieło zaliczyło najlepsze otwarcie w historii filmów Tarantino. "Pewnego razu...w Hollywood" zarobiło już 40,5 miliona "zielonych" i wyprzedziło "Bękarty Wojny", które mogły poszczycić się wynikiem na poziomie 38 milionów dolarów. Obecnie produkcja może pochwalić się średnią ocen na poziomie 85 procent z recenzji oraz 72 procent w kwestii przyjęcia przez widownię. Dane te pochodzą z portalu rottentomatoes.com

"Pewnego razu...w Hollywood" jest wielowątkowym obrazem, a jedną z poruszanych w filmie kwestii jest sekta prowadzona przez Charlesa Mansona i brutalne zabójstwo aktorki i żony Romana Polańskiego - Sharon Tate. Polacy najszybciej film będą mogli zobaczyć w kinach 16 sierpnia, taką bowiem datę na wprowadzenie go wybrał dystrybutor. 

Więcej na temat kina na naszym portalu:

 

Źródło: https://www.boxofficemojo.com/people/chart/?view=Director&id=tarantino.htm&sort=opengross&order=DESC&p=.htm

Tagi: box office pewnego razu w hollywood Quentin Tarantino