Tytus Stobiński Tytus Stobiński 27.07.2019 14:46
Blair Witch
1144V

Blair Witch nie dla GOG. Czy gra zmierza na Epic Games Store?

Blair Witch autorstwa krakowskiego Bloober Team pojawi się na rynku już za miesiąc. Tymczasem, wokół tytułu zaczęło się dziać coś niepokojącego i znana wiedźma nie ma z tym nic wspólnego.

Jak się okazuje, sklep GOG usunął możliwość zamawiania przedpremierowego gry Blair Witch, a sama firma wydała oświadczenie w którym poinformowała klientów, że będzie dokonywała zwrotów na te zamówienia, które już zostały opłacone. 

Blair Witch na gameplayu. Zatopimy się w odmętach lasu

Z przykrością informuje, że pozbawiona DRM wersja gry Blair Witch nie będzie dostępna w dniu światowej premiery tytułu. Spodziewamy się, że tytuł zostanie wydany na naszej platformie w późniejszym terminie w 2019 roku. Wszystkie zwroty za złożone zamówienia zostaną zrealizowane w ciągu najbliższych dni,  uwzględniając wybraną metodę płatności.

Wyjaśnienia takie stanu rzeczy mogą być dwa. Pierwsze, spotykane od czasu do czasu, to chęć ochrony sprzedaży gry i uniknięcie szybkiego wypłynięcia jej na portale z torrentami. Druga, bardzo popularna ostatnimi czasy, to czasowa wyłączność gry na Epic Games Store, która wkrótce zostanie ogłoszona. O ile pierwsza jest zrozumiała, choć niezbyt dobrze prezentująca się pod względem wizerunkowym, o tyle druga byłaby prawdziwym strzałem w stopę. Jeżeli developer zdecydował się na miesiąc przed premierą zmienić platformę dystrybucji i zmusić do cofnięcia pre-orderów, a tym samym odtrącając pieniądze, które gracze poświęcili "w ciemno", to pokazuje lekki brak poszanowania dla klienta i niedocenienie kredytu zaufania. A jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Warto również przeczytać:

 

Źródło: https://www.dsogaming.com/news/drm-free-version-of-blair-witch-will-not-be-coming-to-gog-at-launch-pre-orders-refunded/

Tagi: Blair Witch Bloober Team Lionsgate Interactive