Tytus Stobiński Tytus Stobiński 17.07.2019 16:58
Red Dead Redemption 2
1173V

W Red Dead Redemption 2 nawet nagrywanie dźwięków stanowiło ogrom pracy

Red Dead Redemption bardzo wykroczyło poza ramy w jakich zamyka się gra wideo i podobnie jak Grand Theft Auto V stało się produkcją przypominającą hollywoodzkie filmy.

Nie inaczej było oczywiście ze scenami w grze oraz ich udźwiękowieniem. Podczas nagrywania scenek, aktorzy mieli sporo swobody podczas realizacji, ruchów ciała czy choćby używania prowizorycznych rekwizytów, Rejestrowanie obrazu, to jednak zupełnie inna para kaloszy, niż zgrywanie linii dialogowych. Nawet w dobie techonologii motion capture zdarza się, że aktorzy muszą zamknąć się w wygłuszonej budce i przeczytać swoje kwestie. Przy produkcji Red Dead Redemption 2 istniała także osobna, zamknięta przestrzeń postawiona w otwartym świecie na potrzeby scen z naszym koniem. 

Red Dead Redemption 2. Muzyka z gry dostępna na Spotify i Apple Music

Podczas panelu dyskusyjnego MomoCon, Roger Clark, aktor wcielający się w rolę Arthura Morgana stwierdził, że wiele spraw związanych z koniem było tak naprawdę stricte powiązane z udźwiękowieniem. Nagrywanie wiązało się z różnicami płci konia, inne kwestie padały w przypadku ogier, a inne przy klaczy. Różnice pojawiały się również wraz ze stopniem zaangażowania w naszą relację z koniem. Na poziomie 1 padały inne określenia, niż na poziomie 4, kiedy to przemawiasz do zwierzęcia dużo bardziej intymnie. 

Zdarzyła się nawet sytuacja, bo teksty nagrane przez Clarka brzmiały nieco...zbyt zmysłowo, jakby nie przemawiał do konia. Całe nagranie z panelu znajdziecie poniżej. Jeżeli chcecie usłyszeć, jak Roger potrafił wybrzmieć i czemu kwestia musiała być nagrana ponownie, uruchomcie film w 16 minucie. Jeżeli jednak jesteście fanami westernu od Rockstar, warto poświęcić godzinę na całe wideo. 

Udało się Wam ukończyć Red Dead Redemption 2? Podchodziliście do prequela ze znajomością części pierwszej? 

Warto również przeczytać na naszym portalu:

 

Źródło: https://www.vg247.com/2019/07/17/roger-clark-redo-red-dead-redemption-2-lines-sounded-intimate-horse/

Tagi: Red Dead Redemption 2 Rockstar San Diego Take-Two