Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 21.07.2019 11:16
Avengers: Koniec gry oficjalnie pokonało Avatara! Endgame stał się najlepiej zarabiającym filmem w historii
3252V

Avengers: Koniec gry oficjalnie pokonało Avatara! Endgame stał się najlepiej zarabiającym filmem w historii

Avengers: Koniec gry w końcu dokonało niemożliwego i oficjalnie pokonało Avatara w rankingach Box Office. Dzięki temu Endgame stał się najlepiej zarabiającym filmem w historii kina, o czym poinformował sam prezes Marvela.

Od blisko 10 lat Avatar Jamesa Camerona był niekwestionowanym królem Box Office i absolutnie nikt nie był w stanie mu zagrozić. Dopiero najbardziej wyczekiwany film ostatniej dekady, Avengers: Koniec gry, zdołało stanąć w szranki z kultowym klasykiem.

Podczas nocnego panelu na San Diego Comic-Con, prezes Marvel Studios, Kevin Feige, poinformował, że w ten weekend Avengers: Endgame oficjalnie przebiło wynik Avatara i tym samym dzieło braci Russo stało się największym przebojem w historii współczesnego kina.

Według udostępnionych danych Avatar ma na swoim koncie $2,7897 miliarda dolarów, zaś ostatnia przygoda Avengersów zarobiła do piątku miała już 2,7892 miliarda dolarów. Wszystko wskazuje zatem na to, że w sobotę film zarobił ponad 500 tysięcy dolców, dzięki czemu przebił rezultat dotychczasowego króla.

W ramach wyjaśnienia, bo zapewne byłyby takie pytania. Wynik podany w newsie różni się od tego z Box Office, albowiem Disney ponownie przeliczył wynik Avatara i okazało się, że ktoś gdzieś zagubił 2 miliony dolarów z mniejszych regionów świata, więc dane z 2009 roku zostały zaktualizowane o nowe wartości.

Więcej o produkcjach Marvela z SDCC 2019

Źródło: https://www.forbes.com/sites/scottmendelson/2019/07/20/avengers-endgame-avatar-james-cameron-marvel-star-wars-force-awakens-titanic-jurassic-box-office/#643ce813d12b

Tagi: avatar Avengers: Endgame Avengers: Koniec Gry