Tytus Stobiński Tytus Stobiński 18.07.2019 15:58
Lego Star Wars: The Skywalker Saga
776V

Lego Star Wars: The Skywalker Saga wzniesie serię na wyższy poziom

Nadchodzące LEGO Star Wars: The Skywalker Saga zaoferuje nam wszystkie historie zawarte w 9 epizodach na jednej płycie. Co jeszcze przygotowali dla nas twórcy?

LEGO Star Wars: The Skywalker Saga stanowi idealny zestaw dla wszystkich fanów Gwiezdnych Wojen przedstawionej w formie klocków. W wywiadzie dla gameindustry.biz, James McCloughlin będący reżyserem gry, opowiedział nieco o nowej produkcji. Ta, choć w lwiej części wykorzystuje przerobione już przez gry LEGO historie, to wciąż zamierza zaoferować wiele świeżości - i to nie tylko za sprawą epizodu IX, o którym nadal niewiele wiemy.

LEGO Gwiezdne Wojny: Skywalker- Saga z pełną lokalizacją!

Jak tłumaczy developer, LEGO Star Wars: The Skywalker Saga to najbardziej ambitny projekt w historii studia. Obecnie, firma ma do dyspozycji dużo więcej narzędzi, które bezpośrednio wypływają na to, jak bardzo gra jest dopieszczona i dostosowana pod kątem wygody w obcowaniu z nią. Co więcej, gra zaoferuje niespotykaną do tej pory swobodę, za sprawą której sami zdecydujemy o kolejności planet, które odwiedzimy, a także części trylogii, w jakie zagramy.

Teraz mamy dostęp do analiz i narzędzi, jakich nie było 15 lat temu. Możemy teraz łatwo rozwijać elementy i sektory gry, które najbardziej tego wymagają. Wszystko po to, by doświadczenie płynące z gry było jak najlepsze od początku do końca. 

McCloughlin zdradził również, co jest największą bolączką serii oraz najnowszej części:

Największym problemem gier tej wielkości z taką ilością wolności jest fakt, że nie wiemy w jakiej kolejności gracze będą ją eksplorować. To ma znaczenie choćby w temacie tego, jak podnosimy poziom trudności. Wolność to bardzo istotna kwestia współczesnych gier. Od czasów kantyny w pierwszych grach z serii LEGO,  przeszliśmy do większych przestrzeni. Śródziemie, Gotham City gdzie po drodze napotykałeś przeróżne przeszkody i wyzwania do pokonania. Nowa gra musi wykorzystać nasze, całe zdobyte doświadczenie.

 A premiera gry zaplanowana jest na przyszły rok. Twórcy potrzebują materiału bazowego z ostatniego epizodu nowej trylogii Wojen Gwiezdnych. 

Warto również przeczytać:

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2019-07-17-lego-star-wars-rise-of-tt-games

Tagi: LEGO Star Wars: The Skywalker Saga TT Games Warner Bros. Interactive Entertainment