Tytus Stobiński Tytus Stobiński 18.07.2019 14:22
Cristiano Ronaldo
4859V

EA traci miliony przez brak Juventusu w FIFA 20

Po ogłoszeniu informacji o utracie w najnowszej odsłonie FIFY legendy włoskiej piłki nożnej, klubu Juventus, EA zaliczyło solidny spadek wartości. 

Seria FIFA zawsze słynęła z ogromnej liczby licencji na ligi i kluby z całego świata, dzięki czemu nie miała w tym temacie sobie równych. Widać to było zwłaszcza rok temu, kiedy wraz z FIFA 19 do gry powróciła licencjonowana Liga Mistrzów wraz ze swoją młodszą i nieco mniej prestiżową siostrą - Ligą Europy. Niestety, dwa dni temu jak grom z jasnego nieba spadła na nas informacja, że w grze zabraknie jednej z najbardziej utytułowanych, włoskich drużyn, a mowa tu oczywiście o Juventusie. 

FIFA 20 - EA Sports podpisuje umowę ze słynnym klubem Premier League

I choć w grze będą zawarci wszyscy prawdziwi piłkarze należący do Juventusu, to niestety nie znajdziemy w niej herbu, strojów ani stadionu drużyny z Turynu. To wszystko trafi do najnowszej odsłony Pro Evolution Soccer od Konami. Jak nietrudno się dziwić, taka informacja stanowi jednak spory zawód. Juventus to klub regularnie dochodzący do fazy pucharowej Ligi Mistrzów, a także rok w rok zgarniający tytuł mistrza Włoch. Przy tak dużej liczbie kibiców na całym świecie, brak drużyny tego poziomu w FIFA 20 jest sporym minusem.

Cała sytuacja odbiła się również na EA w inny sposób, niżeli tylko niezadowolenie fanów widoczne na internetowych forach. Jak informuje CNBC przed ogłoszeniem całej sytuacji, wartość spółki wynosiła 22.76 miliarda dolarów, natomiast obecnie wynosi ona 22.1 miliarda. Spadek w wysokości 660 milionów, co po przeliczeniu daje nam 3.28 procenta, stanowi sporą stratę. Same akcje amerykańskiego wydawcy zanotowały zmianę z 74.46 do 71.42 funta za jedną. Kontrakt Konami z Juventusem trwać ma 3 lata, w związku z czym do roku 2022 możemy się pożegnać z pełnym licencjonowaniem tego zespołu w serii FIFA. 

No i wiecie, zawsze mogło być gorzej:

Więcej na temat serii FIFA:

 

Źródło: https://www.cnbc.com/2019/07/16/ea-slides-after-losing-licensing-rights-to-ronaldos-team-juventus.html

Tagi: EA Sports Electronic Arts FIFA 20