PlayStation VR 2 będzie wyjątkowo tanie? Sony patentuje bezprzewodowe gogle

Plotka
7462V
PlayStation VR 2 będzie wyjątkowo tanie? Sony patentuje bezprzewodowe gogle
Wojciech Gruszczyk | 17.07.2019, 15:47

Sony nie rezygnuje z wirtualnej rzeczywistości i PlayStation 5 będzie współpracować z pierwszym modelem PlayStation VR. Możemy jednocześnie mieć pewność, że korporacja pracuje nad PlayStation VR 2 i do Sieci wyciekły bardzo ciekawe informacje dotyczące sprzętu.

Jak wiadomo Sony zamierza inwestować w wirtualną rzeczywistość na przyszłej generacji. Korporacja podobno nie chce aktualnie przedstawiać PlayStation VR 2, ale prace nad urządzeniem trwają. Wiele na to wskazuje, że firma zaoferuje bardzo ciekawy sprzęt.

Redakcja Inverse dotarła do serii wniosków patentowych, które dotyczą PlayStation VR 2 – nowe gogle Japończyków mają zaoferować spory powiew świeżości względem aktualnie wydanego sprzętu Sony. Oczywiście nie są to potwierdzone informacje, ale na konkrety od Sony przyjdzie nam pewnie zaczekać przynajmniej do przyszłorocznego E3.

PlayStation VR 2 porzuci kable?

Według najnowszych doniesień, PlayStation VR 2 będzie całkowicie bezprzewodowe. Inżynierowie zapewnią konstrukcję, która pozwoli na pięć godzin rozgrywki – jest to naprawdę dobry czas dla wirtualnej rzeczywistości.

W PlayStation VR 2 pojawi się technologia śledzenia oczu oraz położenia głowy – ta pierwsza propozycja oszczędza moc urządzenia, które skupia się wyłącznie na małym fragmencie obrazu. Gogle zaoferują rozdzielczość 2560 x 1440, częstotliwość odświeżania 120 Hz oraz 220-stopniowe pole widzenia.

W dokumentach znalazła się także sugestia dotycząca ceny – PlayStation VR 2 może kosztować zaledwie 250 dolarów (około 950 zł)... Trudno powiedzieć, czy jest to możliwe, ale sytuacja wygląda naprawdę interesująco.

Warto na pewno wspomnieć o pewnej ciekawostce – w swoim czasie Sony opatentowało wibrującą rękawice, więc może potwierdzają się plotki i Japończycy pracują nad samodzielnymi goglami VR? W tej sytuacji cena 950-1000 zł nie byłaby wielkim zaskoczeniem. Japończycy mogliby też dalej wspierać PlayStation VR.

PlayStation VR 22

Więcej o wirtualnej rzeczywistości przeczytacie tutaj:

Źródło: https://www.psu.com/news/ps5-psvr2-details-specs-leaked/

Komentarze (70)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper