PlayStation VR z mocnym wsparciem PlayStation 5. Twórca Blood & Truth o VR

News
1780V
PlayStation VR z mocnym wsparciem PlayStation 5. Twórca Blood & Truth o VR
Iza Łęcka | 03.07.2019, 10:56

Sony coraz śmielej zbroi się na przyszłość. Jak może się okazać, technologia PlayStation VR nie zostanie odłożona na półkę. Twórca określa, że japończycy nie zapominają o VR.

Można mówić o sporym sukcesie PlayStation VR. W marcu 2019 roku potwierdzono informacje o 4,2 mln sprzedanych gogli wirtualnej rzeczywistości. Nie znamy jeszcze wszystkich planów japońskiej korporacji, jednak po coraz częściej udostępnianych informacjach wiemy jak mocny nacisk na ekskluzywne tytuły będzie kładziony w przypadku następnej generacji. Założenia japońskiej firmy najpewniej nie ominą także wirtualnej rzeczywistości.

Prezentacja 3dRudder. Ciekawostka dla entuzjastów PlayStation VR

W rozmowie dla EDGE Magazine Stuart Whyte,dyrektor ds. rozwoju produktów w SIE London Studio, nakreślił pozycję wirtualnej rzeczywistości w planach na przyszłość Sony. Nawiązując do swojego spotkania z dwoma szefami Sony Interactive Entertainment, Shuhei Yoshidą oraz Shawnem Laydem, deweloper podkreślił, że dalsze inwestycje będą możliwe.

Jak podkreślił i jest przekonany, sprzęt posiada swoje ograniczenia, jednak inwestycja w dalszy jego rozwój będzie szczególnie korzystna. Nadzieje na rozwój tej platformy wyrazili również szefowie japońskiej korporacji, więc możemy liczyć na kilka interesujących gier dla PlayStation VR?

Oczywiście mówimy tutaj cały czas o przyszłości. Ponieważ jednak za rogiem czai się kolejna generacja, a opcje dotyczące nowej wersji wirtualnej rzeczywistości od Sony nadal nie są jasno określone, pozostaje nam czekać na konkrety. Jak wiadomo w przypadku PS4, wirtualne gogle od Japończyków spotkały się z problemem braku odpowiedniej mocy, ale już na PS5 nie będzie o nim mowy. W tej sytuacji wewnętrzne studia Sony będą mogły rozwijać gry bez zwracania uwagi na ograniczenia.

Warto także przeczytać:

Źródło: https://www.playstationlifestyle.net/2019/07/02/playstation-vr-support-blood-and-truth-dev/?fbclid=IwAR03ZTrrGXbThXMse_VT35y-WzAEuie8ZV6xfIkYFqFYx6uGpxgpS8z9Quo

Komentarze (42)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper