Co zaoferuje PlayStation VR2? Szef działu R&D w Sony o przyszłości VR

News
1329V
Co zaoferuje PlayStation VR2? Szef działu R&D w Sony o przyszłości VR
Musiol | 24.05.2019, 13:40

PS5 oficjalnie będzie wspierać PlayStation VR. Sony jednak wie, że technologia potrzebuje rozwoju i bez wątpienia w ich dziale R&D opracowywana jest nowa wersja hełmu do wirtualnej rzeczywistości.

Starszy wiceprezes Sony w dziale R&D - Dominic Mallinson — w trakcie konferencji Collision 2019 odbywającej się w Toronto poruszał temat wirtualnej rzeczywistości i tego, jak rozwinąć może się VR w ekosystemie PlayStation. Oczywiście nie możemy tego traktować jako oficjalnych zapowiedzi, ale jako pewne wskazówki — jak najbardziej.

PlayStation VR z wibrującą rękawicą? Sony patentuje nowe urządzenie

O czym więc Mallison mówił? Ciągle zmieniający się ekosystem wirtualnej rzeczywistości potrzebuje lepszego sprzętu. Kolejna generacja PlayStation VR powinna przynieść podwojoną rozdzielczość gogli, szerszy kąt widzenia (120 stopni), śledzenie ruchu oczy, wsparcie dla HDR w obrazie, technologia skupionego renderingu obrazu i opcjonalne wsparcie dla bezprzewodowego połączenia 60 GHz.

Oczywiście wszystko to z ust Mallisona padło w szerszym kontekście rozwoju PSVR, ale ciężko nie zakładać, że przynajmniej część tych rzeczy w dziale R&D Sony jest w ten lub inny sposób testowane i być może trafi do PSVR2, lub do kolejnej rewizji sprzętu do VR.

Z której opcji ucieszylibyście się najbardziej? Brak kabli? Lepsza jakość obrazu? A może jest coś, czego wam brakuje najmocniej?

Warto też przeczytać:

Źródło: https://venturebeat.com/2019/05/23/playstations-dominic-mallinson-on-next-gen-vr-wireless-gaze-tracking-foveated-rendering-and-ar/

Komentarze (25)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper