Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 24.05.2019 08:57
Google PlayStation VR
2715V

PlayStation VR z wibrującą rękawicą? Sony patentuje nowe urządzenie

Sony ma wielkie plany dotyczące wirtualnej rzeczywistości i PlayStation VR może wkrótce otrzymać nowy kontroler. Firma potwierdziła przygotowanie specjalnej rękawicy dla VR.

Pierwsze informacje dotyczące PlayStation 5 potwierdziły chęć rozwoju wirtualnej rzeczywistości. Firma przynajmniej aktualnie nie zdecydowała się na PlayStation VR 2 i next-genowa konsola będzie współpracować ze znanymi goglami.

PSVR i DualShock 5 z lepszymi wibracjami? Sony podpisało ważną umowę

Sony najwidoczniej chce skupić się na już wydanej podstawie, której opcje zostaną rozszerzone przez dodatkowe akcesoria. W Urzędzie Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych pojawił się wniosek japońskiego oddziału Sony dotyczący przygotowania specjalnej rękawicy.

„System i metoda wykorzystania urządzenia peryferyjnego do łączenia się ze sceną wirtualnej rzeczywistości generowaną przez komputer w celu prezentacji na ekranie zamontowanym na głowie. Urządzenie peryferyjne zawiera urządzenie dotykowe, które można umieścić w kontakcie z użytkownikiem oraz kontroler dotykowego sprzężenia zwrotnego w celu przetworzenia instrukcji wysyłania sygnału dotykowego do urządzenia dotykowego.”

Może mam odrobinę za duże wyobrażenie, ale przypomina mi się scena z filmu, w której główny bohater ma właśnie przed sobą wielkie panele i za pomocą łapy nimi steruje... W sumie może to okazać się pomocne podczas rozgrywki.

Warto zaznaczyć, że urządzenie powstało we współpracy z Immersion Corp. - jak wiadomo firma specjalizuje się w przygotowaniu wibracji i już w tym miesiącu informowaliśmy o podpisaniu przez Sony ważnej umowy. Najwidoczniej nie jest to przypadek, a obie korporacje już wcześniej zajmowały się stworzeniem odpowiedniego sprzętu.

PlayStation VR rękawica

Źródło: https://www.psu.com/news/sony-patent-vr-glove-haptic-device/

Tagi: playstation 4 PlayStation 5 playstation vr PS4 PS5 sony