Iza Łęcka Iza Łęcka 16.07.2019 07:00
doom annihilation film
1045V

Film Doom: Annihilation z datą premiery. Hordy potworów z kosmosu zawitają na Blu-ray

Fani uniwersum Dooma mogą liczyć na całkiem ciekawą końcówkę roku. Już 22 listopada odbędzie się premiera Doom Eternal, a tymczasem coraz głośniej o kolejnej filmowej adaptacji – znamy datę premiery filmu „Doom: Annihilation”.

Twórcy kinowi podejmowali już prace w uniwersum Doom. W 2005 roku do kin trafił film o tym samym tytule, którego niestety nie można uznać za arcydzieło kinematografii – średnia ocen na Metacritic to zawrotne 34%. Co wiemy zatem o zbliżającej ekranizacji? Będzie ona osadzona w realiach z gry – bowiem opowie o zmaganiach zespołu marines zmierzającego na księżyc Marsa po otrzymaniu sygnału ze znajdującej się tam bazy. Żołnierze staną „twarzą w twarz” z demonicznymi potworami.

DOOM Eternal bez tradycyjnego multiplayera

Poznaliśmy datę premiery filmu akcji: „Doom: Annihilation” zawita już 1 października. Produkcja będzie dostępna od razu na płytach Blu-ray, omijając tym samym wielki ekran. Za stworzenie filmu odpowiedzialne jest Universal Studios.

Trzeba przyznać, że sytuacja wokół filmu jest dość niejasna. Jakiś czas temu, Bethesda potwierdziła powstawanie filmu w uniwersum Dooma, całkowicie jednak się od niego odcinając- twórcy podkreślili brak jakiegokolwiek zaangażowania w procesie produkcji. Czego zatem możemy się spodziewać? Miejmy nadzieję, że adaptacja nie zagrzebie całkowicie klimatu, który dobrze znamy z gier, a będzie miłym wstępem do tegorocznej uczty głównej w postaci DOOM Eternal.

O DOOM Eternal przeczytacie także na naszym portalu:

Źródło: https://www.gameinformer.com/gamer-culture/2019/07/15/enjoy-the-trailer-for-doom-annihilation-a-new-doom-movie

Tagi: doom Doom Eternal doom: annihilation Film