PlayStation Vita dokona żywota w 2020 roku. Sony ma zakończyć wsparcie konsoli

Plotka
3487V
PlayStation Vita dokona żywota w 2020 roku. Sony ma zakończyć wsparcie konsoli
Iza Łęcka | 15.07.2019, 11:42

Sony w oficjalnych komunikatach nie wspomina już o swojej przenośnej konsoli. PlayStation Vita wciąż dogorywa, ale według ostatnich informacji wszystko zmieni się w przyszłym roku. Sony ma definitywnie zakończyć wsparcie platformy.

PlayStation Vita trafiła do Europy w lutym 2012 roku. Platforma bardzo szybko zmierzyła się z trudnym losem przenośnych konsol. Sony nie zapewniło należytego wsparcia, więc kolejni deweloperzy odsuwali się od urządzenia i teraz tylko nieliczni twórcy decydują się na zaoferowanie swoich gier na Vitę.

Final Fantasy VII Remake trafi tylko na PlayStation 4. Square Enix stanowczo zaprzecza plotkom

Jednym z ostatnich tytułów zmierzających na PlayStation Vitę jest Project Sense: A Cyberpunk Ghost Story. Gra to cyberpunkowy horror z kamerą 2,5D, który jest inspirowany serią Fatal Frame oraz Clock Tower – deweloperzy zebrali na stworzenie tytułu ponad 60 tysięcy dolarów na Kickstarterze.

Project Sense: A Cyberpunk Ghost Story zawędruje do sklepów dopiero w przyszłym roku. Twórcy zapewnili fundatorów, że gra powstaje i wszystko zmierza w odpowiednim kierunku. Sony, zgodnie z wypowiedziami deweloperów, wyznaczyło moment zakończenia wsparcia PlayStation Vity, który sprawi, że twórcy oraz wydawcy nie będą mogli wydawać swoich gier na urządzenie – Project Sense może okazać się ostatnim tytułem opublikowanym na konsoli Japończyków.

Nie możemy jeszcze potwierdzić ostatecznej daty zakończenia wsparcia oraz jak ten moment będzie wyglądał. Można jedynie podejrzewać, że od pewnego terminu producenci nie będą mogli wrzucać już nowych gier z PlayStation Vity do cyfrowego sklepu Sony.

 

Warto także przeczytać:

Źródło: https://www.psu.com/news/sony-to-stop-new-playstation-vita-releases-in-2020-project-sense-a-cyberpunk-ghost-story/

Komentarze (83)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper